Uspješno završio i drugu vožnju, Istok Rodeš osvojio 25. mjesto Snježne kraljice Foto: HSS

Varaždinski skijaš Istok Rodeš kao jedini hrvatski predstavnik koji je izborio drugu vožnju na današnjem slalomu Svjetskog kupa, Snježnoj kraljici, nakon što su Elias Kolega, Matej Vidović i Samuel Kolega ostali bez plasmana, a Leon Nikić i Filip Zubčić završili prvu vožnju na 39. i 40. mjestu, ostvario je ukupno 25. mjesto.

Rodeš je startao utrku sa startnim brojem 17 i odvozio dobru prvu vožnju ostvarivši veoma dobro 19. mjesto s vremenom 58.89, dok je u drugoj vožnji ostvario 21. najbolje vrijeme (59.89) što je bilo dovoljno za 25. mjesto. Rodeš (1:58.78) je za pobjednikom utrke Francuzem Clementom Noelom (1:57.14) zaostao za 1.64 sekunde, Švicarac Ramon Zenhausern (1:57.21) je bio drugi, dok je treće mjesto pripalo Talijanu Alexom Vinatzerom (1:57.43).

Idući nastup Rodeša očekuje se već za tri dana, 8. siječnja, na slalomu u Madonni di Campiglio.