Braća Lončar, Davor i Zoran, varaždinski EHF suci sudili su sinoć susret Njemačke i Islanda Foto: EHF

U18 EHF EURO Uzbudljive utakmice, pobjede Islanda i Švedske, danas 4 nova susreta

| 15.8.2018. u 00:31h | Objavljeno u Sport

Sinoć su na Europskom kadetskom rukometnom prvenstvu, koje se do 19. ovoga mjeseca igra u Koprivnici i Varaždinu, odigrana četiri susreta, u kojem su dvije pobjede izborene u posljednim trenucima.

U 1. kolu Skupine 1 Švedska je pobijedila Španjolsku, koja je vodila cijeli susret, golom iz sedmerca dosuđenim sa zvukom sirene za kraj nadmetanja. Švedska je slavila 28:27. U drugom susretu Island, iako je vodio cijeli susret morao je spašavati pobjedu protiv Njemačke, u čemu je i uspio te slavio s 23:22.

Jučerašnji je program u dvorani na Dravi otvoren dvjema utakmicama međuskupine u kojoj se reprezentacije natječu za plasman do 11. mjesta na ovom Euru, jer će najbolji 11 od 16 reprezentacija s Europskog kadetskog prvenstva slijedeće godine nastupiti na Svjetskom prvenstvu u Makedoniji.

U prvoj utakmici programa Rusija je pobijedila Poljsku 27:26, iako su Poljaci vodili na poluvremenu (15:12) i većim dijelom susreta. U drugoj utakmici Mađarska je svladala Sloveniju 29:20, poluvrijeme 18:10.

Danas će se u Areni igrati nova četiri susreta. Od 14.30 sati počet će susret Poljske i Mađarske, od 16 i 30 sati sastat će se Slovenija i Rusija.

U 18.30 sati igrat će Švedska i Njemačka, a od 20.30 sati Island i Španjolska.