Sjajni rezultati članova AK Sloboda na juniorskom PH u Zagrebu

| 5.2.2022. u 21:20h | Objavljeno u Sport
Ak Sloboda je po broju osvojenih medalja ovog je puta ponovno na 2. mjestu u Hrvatskoj!

Danas se u Zagrebu održalo Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke na kojem su nastupali i članovi Varaždinskog Atletskog kluba Sloboda.

Najprije vrijedi istaknuti Martina Mlinariča koji je na skoku u vis iz prvog pokušaja preskočio nevjerojatnih 215cm.

Ova visina bila je dovoljna da postane novi juniorski dvoranskim rekorder Hrvatske. Prijašnji rekord srušio je za 2cm. Također, ovo je norma za svjetsko juniorsko prvenstvo koje će se u kolovozu ove godine održati u Kolumbiji.

Janko Kišak, mlađi junior, istrčao je novi juniorski rekord Hrvatske na 60m prepone. Rezultatom od 8,10 s prijašnji državni rekord popravio je za 3 stotinke.

Važno je napomenuti kako je ovo Kišaku prva trka ikad na ovoj visini prepona i da je on tek mlađi junior (U18).

Od ženskih predstavnica ponovno je najbolja bila Jana Koščak, koja je bila jedina natjecateljica koja je danas postala dvostruka juniorska prvakinja Hrvatske.

Na 60m prepone slavila je s rezultatom od 8,70 s, dok je u skoku u dalj ponovno rušila svoj osobni rekord skočivši 5, 87m.

Danas je dvije pojedinačne medalje osvojio i  Roko Farkaš. Mlađe juniorski rekorder Hrvatske pobijedio je u utrci na 60m sa rezultatom od 6.90 s. Na 60m prepone osvojio je 3. mjesto sa 8.32 s.

Viktorija Vujović u bacanju kugle osvojila je 2. mjesto. Osim toga ponovno je bacila svoj osobni rekord koji sada iznosi 13,37m.

Brončana je bila juniorska štafeta 4x400m sa rezultatom od 3:28,70. Juniori su trčali u sastavu Farkaš, Podvezanec, Mlinarič, Kišak.

Od Varaždinskih atletičara također vrijedi spomenuti Miu Florijanić koja se u skoku u vis plasirala na 4. mjesto, Andreu Vuradin koja je u skoku s motkom bila 5. sa preskočenih 2,70m, Luku Leščaka koji je bio 6. u skoku s motkom skočivši 2.70m i Stellu Jurak koja je izvan konkurencije nastupala na 400m i istrčala rezultat od  1:02,73 i s time zauzela 5. mjesto.

Ak Sloboda je po broju osvojenih medalja ovog je puta ponovno na 2. mjestu u Hrvatskoj!