Kristijan Đurasek ostvario je sjajan plasman na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru

Sjajan nastup Kristijana Đuraseka na Olimpijskim igrama u Riju

| 6.8.2016. u 20:45h | Objavljeno u Sport

U konkurenciji 144 vozača iz 59 država na današnjoj cestovnoj utrci na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru varaždinski biciklist Kristijan Đurasek zauzeo je odlično 18. mjesto, na vrlo zahtjevnoj stazi cestovne utrke, u dužini od 237,5 kilometara. Time je ostvario najbolji rezultat na olimpijskim igrama u povijesti hrvatskog biciklizma.

Pobijedio je belgijski vozač Greg Van Avermaet, kojije stazu odvozio za 6 sati 10 minuta i 5 sekundi, dok je Đurasek na cilj stigao u vremenu 6 sati 13 minuta i 36 sekundi.

Start utrke bio je u 14 sati i 30 minuta po hrvatskom vremenu kod Kopakabane, a Đurasek je imao startni broj 109, a drugi hrvatski vozač Matija Kvasina 110.

Đuraseku je to bio drugi nastup na ljetnim Olimpijskim igrama. Prvi je put predstavljao Hrvatsku u Londonu 2012. godine, kada je u konkurenciji od 144 vozača iz 63 države cestovnu utrku završio na 68. mjestu.

Od ostalih sportašica iz Varaždinske županije varaždinska streljačica Tanja Perec, svoj će nastup imati u četvrtak 11. kolovoza. U 9 sati započet će njen nastup u gađanju malokalibarskom puškom 50 metara trostav, dok je u 12 sati finale.

Ludbreška bacačica koplja Sara Kolak natjecanje će početi u utorak 16. kolovoza. Kvalifikacije u bacanju koplja započet će u večernjim satima. Grupa A počet će s natjecanjima u 20.35, a grupa B u 21.50 sati. Dan ranije ždrijebom će se odrediti u kojoj kvalifikacijskoj grupi će nastupiti Sara Kolak. Finale je na rasporedu u petak 19. kolovoza od 2 sata i 10 minuta.