Sjajan nastup članova Vidre na Otvorenom regionalnom PH u plivanju za osobe s invaliditetom

| 8.6.2021. u 16:33h | Objavljeno u Sport

U organizaciji Plivačkog kluba Zadar uz podršku Hrvatskog paraolimpijskog odbora, Hrvatskog plivačkog saveza za osobe s invaliditetom na Bazenima Višnjik u Zadru u subotu se održalo Otvoreno regionalno prvenstvo Hrvatske u plivanju za osobe s invaliditetom.

Sudjelovalo je 70 plivača iz 15 plivačkih klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Slovenije. Od članova PK Vidra hrvatska reprezentativka Ema Cesar je u kategoriji S9 kao juniorka imala 4 starta, te zauzela 4 mjesto na 50 m leđno, broncu na 50 m slobodno, srebro na 100 m prsno i zlato na 50 m prsno.

Mirna Roginek je u kategoriji C21 na prvom natjecanju s 3 starta na 50 m slobodno, 50 m leđno i 50 m prsno uz tremu osvojila 3 srebra i dvije norme za EP.

Hrvatska reprezentativka s Down sindromom Brunela Hrženjak u kategoriji C21 također je startala tri puta na 50 m slobodno, 50 m leđno te 50 m prsno i osvojila tri zlata i isplivala 3 norme za EP čime je potvrdila svoji veliki plivački potencijal.

Mladi senior Andrej Marjanović nakon sedmogodišnjeg kontinuiranog treniranja i psihičkih priprema u subotu je pobijedio strah od javnih nastupa te s 3 starta na 50 m slobodno, 50 m leđno te 50 m prsno u kategoriji S14 osvojio 2 srebra na 50 m leđno i 50 m slobodno te zlato na 50 m prsno.

Master plivač s Down sindromom Nikola Dodoš nakon dvogodišnje pauze od natjecanja s 4 starta na 50 m slobodno, 50 m leđno, 50 m delfin i 50 m prsno u kategoriji C21 master osvojio 4 zlata i isplivao 4 norme za EP.

Jedan od najboljih plivača s Down sindromom u Europi mladi senior Nikola Kosec s pet starta na 50 m slobodno, 50 m leđno, 50 m delfin, 50 m prsno i 100 m leđno osvojio je zlato u svim utrkama te isplivanim 5 normi za EP pokazao kako su talent u kombinaciji s velikim radom ključ uspjeha.