Nagrađeni trkači svih kategorija utrke na Ivančici Foto: TK Ivančica

Šimunčić druga, Belović treća, Atletski klub Varaždin najbolji ekipno na Ivančici

VV | 28.6.2017. u 19:51h | Objavljeno u Sport

Protekle subote u organizaciji Trkačkog kluba Ivančica Ivanec, održana je 25. Međunarodna Brdska utrka Ivančica 2017 spomen na Milana Cahuna, koja je ujedno bila i pojedinačno Državno prvenstvo u Planinskom trčanju za seniore/ke i juniore/ke.

Seniorski start bio je u centru Ivanca i trčalo se 13 km, seniorke i juniori trčali su 8,5 km, a juniorke 4,8 km. Start svih utrka bio je u 10 sati, a u centru Ivanca trkače je pozdravio gradonačelnik grada Ivanca Milorad Batinić te njegova zamjenica Lidija Kozina.

Ukupni pobjednik seniorske utrke je Nikola Mikulić (AK Svetice) koji je pobijedio s vremenom 57:59 ispred Nikole Špoljar (AK Sljeme) 58:14 i Matije Lukine (AK Rudolf Perešin) 58:29. Kod seniorki je pobijedila Barbara Belušić (AK Istra Pula) 44:22 s novim rekordom staze ispred Ande Tomaš (AK Svetice) 48:25 te domaće trkačice Valentine Belović (AK Varaždin) 49:26 na trećem mjestu. Najbolji juniori su Frano Hadaš (AK Svetice) 42:27 ispred Ivana Jakopa (AK Dinamo Zrinjevac) i Bruna Belčić (AK Karlovac) 46:22. Pobjednica kod juniorki je Helena Valentić (AK Karlovac) 25:10, dok je varaždinka Paula Šimunčić (AK Sloboda) 25:21 i Marije Primorac (AK Svetice) 25:31.

Najbolja muška ekipa jebila AK Varaždin 1 ispred MK Hrvatski Sokol Osijek i AK Sljeme Zagreb, dok je ekipa domaćina osvojila 6. mjesto. Najbolja ženska ekipa je AK Varaždin 1 ispred AK Dubrovnik i AK Jastreb 99 iz Jastrebarskog.

Na utrci je startao ukupno 121 trkač uz osiguranje hitne službe, Gorske službe spašavanja i 4 opskrbne stanice, a svi su stigli na cilj.