Senzacionalna pobjeda Jasmine Ilijaš

| 1.8.2016. u 09:39h | Objavljeno u Sport

Jasmina Ilijaš, članica varaždinskog Trkačkog kluba Marathon 95 senzacionalno je pobijedila na 27. izdanju dugog triatlona (3800 m plivanja, 180 km biciklizma i 42,2 km trčanja) u mađarskom Nagyatadu.

U konkurenciji 69 triatlonki Ilijaš je utrku završila za 10 sati, 19 minuta i 37 sekundi te s 18 minuta prednosti pobijedila ispred Hajnal Adrienn iz Mađarske, koja je nakon plivačke i biciklističke dionice imala gotovo više od 20 minuta prednosti ispred u tom trenutku četvrtoplasirane Jasmine Ilijaš. Međutim odličnim trčanjem Ilijaš je istrčala maratonsku dionicu za 3:26:37 i uvjerljivo pobijedila u jakoj konkurenciji.

Osim Jasmine Ilijaš u ženskoj konkurenciji odlično je nastupila poznata varaždinska triatlonka Karla Čović, koja je nedavno kao prva Hrvatica završila utrku trostruke Ironman duljine, i s osobnim rekordom 12:35:47 osvojila 23. mjesto.

U muškoj konkurenciji među 570 natjecatelja od Varaždinaca 13. mjesto osvojio je Goran Pongračić završivši utrku u vremenu 9:42:44. Osim njega nastupili su i Saša Moslavac (11:14:54), Nevesin Samac (13:53:42) i Miljenko Rožmarić (14:52:56).