Seniorke Kitro Varaždina ostale bez Superlige, Brda slavila sa 3:1 u trećem susretu kvalifikacija

| 7.5.2023. u 20:21h | Objavljeno u Sport

Seniorke Kitro Varaždina su se još jednom dobro suprostavile odbojkašicama Brda na gostovanju u Splitu, ali ovaj puta su ostale kratke, izgubile su sa 3:1 i tim porazom su ipak ostale bez Superlige iduće sezone. Brda su slavila s ukupnih 2:1 u tri odigrana susreta kvalifikacija za Superligu.

Prvi set je pripao domaćoj ekipi sa 25:21, drugi set je pripao odbojkašicama Kitro Varaždina sa 25:20, u trećem su setu odbojkašice Kitro Varaždina bile nadomak vodstva od 2:1 u setovima, imale su prednost od 24:23 i set loptu, ali je domaćin to na kraju preokrenuo i slavio sa 26:24, a u posljednjem četvrtom setu, odbojkašice Kitra su očito pale pa je domaćin slavio sa uvjerljivih 25:13.