S dva gola Frana Brodića Varaždin pobijedio Goricu 2:1 i ponovno zasjeo na 4. mjesto tablice Foto: Krešimir Đurić

| 17.3.2023. u 18:51h | Objavljeno u Sport

kraj utakmice u Varaždinu. S dva gola Frana Brodića Varaždin je pobijedio Goricu s 2:1 i ponovno došao na 4. mjesto tablice.

Pet minuta sudačke nadoknade vremena.

izmjene kod obje momladi teren je napustio Brodić a ušao Šaranić, kod gostiju u igri je Petković umjeston Tomečaka.

GOOOOL Varaždin od 87. minute vodi 2:1 golom Frana Brodića kojeg je sjajno u for proigrao Banovec, Brodić je izašao sam pred Radoševića  i udarcem po zemlji zatresao mrežu Gorice za 2:1.

Utakmicu prati 1585 gledatelja.

U 83. minuti sa 17 metara Mitrović je snažno pucao zamalo pored gola.

U 80. minuti Pršir, nakon povratne lopte Fućka, snažno puca s ruba kaznenog prostora, pored gola.

U 78. minuti dvije izmjene kod Varaždina, umjesto Belcara i Pellumbija u igru su Mitrovski i Urata.

U 74. minuti Gorica je izjednačila na 1:1, a strijelac je bio Josip Mitrović koji je iz blizine loptu od Matavža pospremio u mrežu Zelenike.

U 73. minuti akciju Gorice završio je Ndockyt udarcem preko gola.

U 71. minuti korner za Goricu s oijeve strane.

U 69. minuti izmjene kod Varaždina, teren su napustili Teklić i Drožđek,  a ušli su Pilj i banovec.

U 67. minuti prekid igre jer su stanić i Teklić ostali ležati na travi. Ukazuje im se pomoć.

U 66. minuti s desne strane u kaznenom prostoru u prilici se našao Ndockyt ali je Zelenika obranio njegov udarac po zemlji.

U 64. minuti tri izmjene kod Gorice ušli su Ndockyt, Matavž i Vojtko, a izašli mrzljak, Štiglec i Mastorović.

u 59. minuti prekid igre zbog prekršaja Raspopovića nad Elezijem na sredini terena. Elezi je ostao ležati na travi.

U 54. minuti izmjena kod gostiju umjesto Julardžije u igri je Suk.

GOOOOL Varaždin od 53. minute vodi 1:0, golom Brodića, na asistenciju Šege. Akcija Varaždina išla je od Teklića, koji je odigrao za Drožđeka, a ovaj je pred kaznenim prostorom Gorice atraktivno, petom, odigrao u desnu kaznenog prostora gostiju za Šegu. Ovaj je loptom po zemlji na pet metara pred golom proigrao Brodića koji je loptu iz blizine poslao pored Radoševića u mrežu Gorice.

u 49. minuti opomenut je Krešimir Krizmanić.

U 46. minuti udarac Šege, ali u blok obrambenih igrača Gorice.

Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena, na odmor se odlazi s početnih 0:0. varaždin je imao 56 posto loptu u svom posjedu,uputio je 5 udaraca, od kojih su 2 bila u okvir gola,dok je Gorica imala 2 udarca, oba u okvir gola.

Minuta sudačke nadoknade vremena.

U 44. minuti korner za Goricu.

U 43. minuti prilika za Goricu, ali je Stolnik u oosljednji trenutak pred Mitrovićem loptu skrenuo glavom u korner.

U 41. minuti prekid utakmice, jer je ostao ležati Stanić.

U 40. minuti Fućak s desne strane pred golom snažno puca ali zamalo pored gola. No da je i bio gol ne bi vrijedio jer je signalizirano zaleđe.

U 39. minuti korner za Varaždin s lijeve strane, Brodić okrenut leđima s poda puca pored gola.

U 36. minuti akcija Gorice,snažan udarac Julardžije s dvadesetak metara, Zelenika brani njegovu loptu.

U 36. minuti ubačaj Teklića s desne strane u kazneni prostor, pred golom je najviši u skoku bio Jelenić i loptu glavom poslao preko gola.

U 33. minuti brza akcija Varaždina, teklić je odigrao u desnu stranu za šegu, ovaj ubacio loptu pred gol, malo previsoko za Brodića,

U 23. minuti brza kontra Gorice preko Fućka, ali ubačena lopta nije došla do suigrača pred golom Zelenike.

U 22. minuti korner za Varaždin s lijeve strane. izvest će ga teklić. odbijenu loptu od Radoševića Drožđek s 20 metara šalje pod gredu, Radošević skreće u kormer. korner s desne strane, nema opasnosti po gol Radoševića.

U 20. minuti Julardžija je probio desnu stranu, zavrnuo u sredini za Fućka, koji nije uspio iskontrolirati loptu.

U 16. minuti Teklić je s desne strane, kod aut linije u istoćnu tribinu, izvodio slobodni udarac i loptu direktno uputio na gol Gorice, ali je Radošević bio spreman i boksao loptu.

U 11. minuti korner za Varaždin s lijeve strane. Ubacit će Teklić, Stolnik je bio kod lopte, ali je nije zahvatio.

U 8. minuti korner za Goricu s lijeve strane, nema opasnosti po gol Zelenike.

U 4. minuti Šego je s 18 metara s desne strane uputio udarac preko gola.

Gorica je prva krenula sa centra. Gosti na južnoj tribini imaju podršku dvadesetak Good Boysa.

Gorica je utakmicu počela u crvenim dresovima u sastavu: Radošević, Fućak, Julardžija, Mitrović, Mrzljak, Raspopović,Krizmanić, Tomečak, Majstorović, Pršir i Štiglec.

Varaždin je počeo u plavim dresovima sa slijedećih 11: Zelenika, Pellumbi, Stanić, Brodić, Drožđek, Teklić, Šego, Elezi, Stolnik, Jelenić i Belcar.

U momčadi Varaždina nema ozlijeđenog Postonjskog,zbog tri žuta kartona otpali su Ba i Puclin, utakmicu će od prve minute početi Belcar i Stolnik, ali je u ekipi Brodić.

Sudac utakmice je Jakov Titlić iz Hrvaca, a pomažu mu splitski linijski suci Hrvoje Radić i Vice Vidović.VAR sudac je Patrik Kolarić iz Čakovca, a asistira mu Ivan Starčević iz Brezovca.

Na Gradskom stadionu u Varaždinu po sunčanom vremenu i uz temperaturu zraka od 9 Celzijevih stupnjeva počeo je susret 26. kola SuperSport HNL između Varaždina i Gorice.