Rukometaši Varaždina i Ludbrega nastupili na završnici PH za mlađe kadete u Poreču Foto: RK Varaždin/RK Ludbreg

| 21.5.2018. u 09:04h | Objavljeno u Sport

Poreč je od četvrtka, 17. svibnja, do nedjelje, 20. svibnja, bio domaćin završnice Prvenstva Hrvatske za mlađe kadete gdje se 16 momčadi borilo za naslov prvaka. Od županijskih predstavnika nastupili su RK Varaždin i RK Ludbreg, a varaždinska momčad je ostvarila bolji plasman ostvarenim 9. mjesto, dok je ludbreška ekipa ostvarila 14. mjesto.

Varaždin je krenuo u natjecanje u grupi B pored sa Osijekom, Balićem&Metličićem i Dubravom. Varaždin je pobijedio Dubravu sa 16:14 te izgubio od Balića&Metličića s 24:11 i Osijeka s 19:17 što nije bilo dovoljno da izbore razigravanje od 1. do 8. mjesta pa su se borili za razigravanje od 9. do 16. mjesta gdje su pobijedili Viro-Viroviticu s 19:12 i Trsat s 22:16, a u utakmici za 9. mjesto su uvjerljivo s 27:19 pobijedili Trogir.

Ludbreg je krenuo u natjecanje u skupini C sa Senjom, SiskomTrogirom. Pobijedio je samo protiv Senja s 23:18, dok je upisao poraze protiv Trogira s 22:17 i Siska s 19:18. U razigravanju od 9. do 14. mjesta, prvo je svladao Ribolu-Kaštelu s 19:14 pa izgubio od Zameta s 24:17, dok je u susretu za 13. mjesto izgubio od Viro-Virovitice 21:16.

Naslov prvaka osvojilo je Dugo Selo koje je u finalu svladalo PPD Zagreb.