Rebeka Cindrić (desno) i Tomo Vertuš osvojili naslove na turnirima u Zagrebu Foto: TK Varteks

Rebeka Cindrić naslovom završila 2017., Tomo Vertuš naslovom započeo 2018.

| 10.1.2018. u 08:27h | Objavljeno u Sport

Tenisači Teniskog kluba Varteksa su imali uspješan kraj prethodne godine i dobar početak ove godine. Rebeka Cindrić je krajem 2017. godine nastupila na Otvorenom prvenstvu Ponikva u Zagrebu za djevojčice do 12 godina i osvojila naslov, dok je isti uspjeh ostvario i Tomo Vertuš početkom 2018. godine na Dvoranskom Babolat Zagi kupu za dječake do 12 godina, koji se također održao u Zagrebu.

Rebeka je na putu do naslova došla pobjedam protiv Lee Radošević (TK Dalmacijacement) 6:1 i 6:3, Vini Cecelje (TK Varaždin 1181) 6:3, 5:7 i 6:1, Sare Stojanović (TK Iteam) 6:4 i 6:1, Dore Mišković (TK Vulpes) 6:1 i 6:3, dok je u finalu slavila predajom Lucije Rastočić (TK Zagi) kod rezultata 3:0. Na tom istom turniru, ali u muškoj konkurenciji, nastupio je i brat Rebeke, Karlo Cindrić, koji je zaustavljen u prvom kolu turnira.

Tomo je do naslova stigao bez izgubljenog seta, a redom je pobjeđivao Erika Šagovca (TK Movens) u 2. kolu sa 6:1 i 6:1, Nou Levaka (TK Franjo Punčec) u polufinalu turnira sa 6:2 i 6:4, dok je u finalu svladao Lukasa Slivara (TK Medvešćak) sa 6:3 i 7:6.