Prva ŽNL: Trnje svladalo Mladost (S), Drava-Ajax bolja od Čeva Foto: Martin Novosel

Prva ŽNL: Trnje svladalo Mladost (S), Drava-Ajax bolja od Čeva

vv | 18.5.2024. u 21:01h | Objavljeno u Sport

Danas su u sklopu 25. kola Prve ŽNL odigrana dva susreta, jedan u Ligi za prvaka i jedan u Ligi za ostanak.

U Ligi za prvaka, Trnje je gostovalo kod Mladosti (S) i upisalo 4:1 pobjedu. Trnje je povelo 3:0 pogotcima Nika Borovca u 37. i 56. minuti te Leona Špiranca u 70. minuti, Lino Vuković je smanjio prednost gostiju na 3:1 golom u 72. minuti dok je konačnih 4:1 postavio Matija Skupnjak u 90+2 minuti sudačke nadoknade. Mladost (S) je od 40. minute igrala s igračem manje kada je izravnim crvenim kartonom isključen Matija Tkalec zbog prekršaja na protivničkom igraču u izglednoj prilici za postizanje pogotka.

U jedinom susretu Lige za ostanak, Drava- Ajax je na gostovanju kod Čeva slavila sa 4:0. Dražen Vukina je bio strijelac pogodaka za 1:0 i 3:0 u 19. i 45+1 minuti susreta, Marko Šantor je postigao zgoditak za 2:0 u 32. minuti (KU), dok je konačnih 4:0 postavio Luka Cerovečki u 76. minuti susreta. Drava-Ajax je od 71. minute igrala s igračem manje, Dino Hadžiabdić je zaradio crveni karton kada je s obje ruke udario suparničkog vratara u predjelu vrata.