Prva ŽNL: Razvitak ponovno na vrhu tablice, Plitvica (S) poražena na gostovanju kod Mladosti (S) Foto: Martin Novosel

| 21.5.2023. u 20:45h | Objavljeno u Sport

Kao i u Elitnoj Ligi, i u Liogi za prvaka Prve ŽNL se zakuhala borba za naslov prvaka. Plitvica (S) je zadnji dio regularnog dijela prvenstva provela na vodećoj poziciji, ali je današnjim 3:1 porazom kod Mladosti (S) pala na drugo mjesto. Mladost (S) je do pobjede stigla golovima Luana Santosa Oliveire Bispa iz kaznenog udarca u 12. minuti, Marija Galjufa u 29. minuti  te Bojana Brleka u 60. minuti susreta, dok je jedini gol za goste zabio Alan Novko u 79. minuti susreta.

Razvitak je pobjedom protiv Obreša sa 3:1 ponovno na vrhu tablice Prve lige. Razvitak je do pobjede došao golovima Zlatka Pavliša u 39. minuti te Ivana Vađunca u 45. i 45+2 minuti susreta, dok su gosti samo smanjili prednost domaćina golom u 87. minuti susreta, a strijelac je bio Ivan Horvatić.

U Ligi za ostanak, Sloboda (T) je na domaćem terenu svladala Mladost (VT) sa 2:0, dok je Čevo sa 3:1 svladao Dravu-Ajax.