Prva ŽNL Foto: Martin Novosel

Prva ŽNL: Obreš stigao do sedme pobjede, Mladost (M) uvjerljiva

| 11.10.2020. u 19:15h | Objavljeno u Sport

U današnjih pet susreta 8. kola Prve ŽNL, palo je 17 golova i upisana je samo jedna domaća pobjeda. Ta pobjeda je pripala Mladosti iz Margečana koja je na svom terenu svladala Slobodu iz Tužnog sa 6:0. Stjepan Prašnjak je zabio hat-trick golovima u 18., 57. i 79. minuti susreta, dok su preostala tri gola zabili Dalibor Solina u 9. minuti, Benjamin Brlek u 36. minuti i Hrvoje Kolarek u 59. minuti susreta. Sloboda (T) je utakmicu završila sa samo 10 igrača nakon što je Kristijan Grđan u 45. minuti dobio izravni crveni karton zbog grubog prekršaja na igraču bez lopte.

Obreš sa svakim novim kolom je sve bliže jesenskoj tituli, a danas su na teškom gostovanju kod Poleta (C) upisali sedmu pobjedu sezone, svladavši svoje domaćine s 3:1. Nikola Šafarić je bio autor prva dva gola na susretu za 1:0 i 2:0 u 33. i 60. minuti utakmice, Dominik Hunjet je u 63. minuti smanjio na 2:1, dok je konačni rezultat 3:1 postavio Nikola Šobak u 85. minuti susreta.

Drugoplasirana Budućnost je slavila u derbi susretu protiv petoplasiranog Poleta (T) s 2:0. Nikola Fluks je u 11. minuti donio momčadi Budućnosti vodstvo 1:0, a Matija Vrbnjak je zabio gol za konačnih 2:0 u 55. minuti.

U preostala dva susreta, Drava Ajax je očekivano svladala Beretinca na njihovom terenu s 1:0, dok je derbi začelja između Dinama (B) i Slobode () završio s remijem 2:2 i prvim bodovima za obje momčadi u ovoj sezoni.