Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza čestitao Loreni Horvat na osvojenoj tituli prvakinje Europe

| 20.8.2022. u 17:27h | Objavljeno u Sport

Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak uputio je čestitku kadetskoj prvakinji Europe u teškoj kategoriji do 70 kilograma Loreni Horvat, koja je osvojila zlato u današnjem finalu u teškoj, iscrpljujućoj borbi velikim preokretom pobijedila snažnu Ukrajinku Sofiju Novikovu odlukom 4:0.

- Čestitam Loreni na velikom uspjehu kao i njenom treneru Robertu Heriću te cijelom našem stručnom stožeru.
Također, ovo je veliki uspjeh hrvatskog boksa u ženskoj konkurenciji gdje smo po prvi puta na Europskom prvenstvu osvojili tri medalje - zlatnu i dvije brončane. Hvala svima od srca što ste nas učinili jako ponosnima.
Čestitke također i Loreninoj obitelji. Iznad svih Hrvatska - napisao je predsjednik HBS-a Bono Bošnjak.

Europsko kadetsko prvenstvo u boksu održava se u turskom Erzurumu od 10. do 21. ovoga mjeseca. Osim Horvat nastupila je i druga članica BK Thor iz Bartolovca Lana Skupnjak, koja se natjecala u kategoriji do 54 kilograma.

Boksala je protiv odlične prvakinje Poljske i u vrlo teškom i krajnje neizvjesnom meču izgubila je na bodove.