Postonjski u kadru za Osijek: Vrhunski je osjećaj vratiti se na teren, a u nedjelju se nadam bodovima Foto: Dražen Novosel

Postonjski u kadru za Osijek: Vrhunski je osjećaj vratiti se na teren, a u nedjelju se nadam bodovima

| 24.2.2023. u 11:05h | Objavljeno u Sport

Današnjoj redovitoj konferenciji za novinare u varaždinskom prvoligašu, a uoči nedjeljnog gostovanja u Gradskom vrtu i nadmetanja s Osijekom, u sklopu 23. kola SuperSport HNL, odazvali su se trener momčadi Varaždina Mario Kovačević i igrač sredine terena i kapetan Igor Postonjski.

Nakon teške ozljede 14. kolovoza prošle godine upravo u nadmetanju s Osijekom u Gradskom vrtu, Postonjski je u srijedu odigrao prvo poluvrijeme prijateljskog susreta s Jarunom na Gradskom stadionu u Varaždinu, u kojem je domaća momčad bila bolja od drugoligaša 2:1, golovima Herrere i Urate.

Postonjski je u toj utakmici pokazao da je spreman za povratak na prvoligaške terene i bit će u konkurenciji za nedjeljno nadmetanje.

- Vrhunski je osjećaj ponovno se vratiti na teren. Konačno sam nakon tih šest mjeseci dočekao priliku da mogu odigrati jednu pravu utakmicu, jer jedno je trening, a sasvim drugo je utakmica i jedva sam čekao da počne. Moram priznati da noć uoči susreta s Jarunom nisam ni spavao kako treba, kao malo dijete imao sam pozitivnu nervozu prije utakmice. Sve je prošlo super, bez bolova, a u utakmici smo pobijedili što je dobro zbog svlačionice. Dobra provjera za Osijek kao i da drugi igrači, koji do sada nisu dobili veću minutažu, budu u ritmu utakmice -rekao je Postonjski.

Kako ističe nakon susreta nije bilo nikakvih problema s nogom koja je pretrpjela dvostruki prijelom.

- Jučer je poslije utakmice sve bilo u najboljem redu jedino cijelo vrijeme, još od operacije, osjetim promjene vremena, ali ništa strašno - dodao je Postonjski.

Varaždin u Gradski vrt odlazi nakon tri uzastopna poraza, a ni rezultati Osijeka nisu sukladni njihovim očekivanjima.

- Malo lošija situacija za nas, ali mislim da smo pokazali da možemo sa svima igrati i da će kriza proći, kako je i došla, a nadam se da će to biti već u Osijeku. Ako ćemo odigrati pravu, mušku utakmicu, kako znamo i kako smo pokazali protiv njih u dosadašnjim susretima, da u nedjelju neće biti straha za bodove - zaključio je Postonjski.

Što se tiče kadra osim Postonjskog u konkurenciji za sastav u Osijeku bit će i Jelenić, koji je pauzirao jednu utakmicu zbog tri žuta kartona, zatim Drožđek, koji je u srijedu odigrao 60 minuta prijateljskog susreta protiv Jaruna, kao i Leonard Vuk, koji se također vraća nakon loma noge.

- Nije idealna situacija za nas jer nakon tri poraza u nizu odlazimo u goste Osijeku, ali ono što stalno govorim ne želim uopće gledati iza sebe. Radimo, na treninzima pokušavamo ispraviti propuste, igrači žele, ali na žalost radimo previše grešaka i na kraju rezultat odlazi u korist suparnika. Vjerujem da ćemo biti bolji u prvoj sljedećoj utakmici, kojemu je puno igrača otišlo, ali svi koji su ostali su kvalitetni igrači i znamo da nas očekuje teška utakmica. Pripremamo se da budemo dobri, da ne griješimo i dat ćemo sve od sebe da dođemo do pozitivnog rezultata. Vjerujem da ćemo nakon ove utakmice u Osijeku izaći iz krize - rekao je trener Varaždina Mario Kovačević.

-

Facebook komentari
Komentari ispod članaka ni na koji način nisu stavovi uredništva Varaždinskih vijesti te su za njih odgovorni isključivo čitatelji. Ističemo kako je stav redakcije da je zabranjeno vrijeđanje, govor mržnje te poticanje diskriminacije na osnovi rase, etničke pripadnosti, boje kože, spola, jezika, vjere, dobi, rodnog identiteta ili spolne orijentacije. Svi komentari za koje uredništvo procijeni da su neprikladni bit će obrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim tijelima.
Povezani članci