Kapetan Dabrova Jurica Vidaček bio je večeras strijelac 3 gola Foto: Krešimir Đurić

Posljednjeplasirani Metalac neočekivano, ali zasluženo, pobijedio Dabrove u Areni

| 2.12.2017. u 20:35h | Objavljeno u Sport

Iako je gost bila posljednjeplasirana momčad Premijer lige, igrači GRK Varaždina 1930 imali su večeras, u susretu 10. kola, dosta problema sa sastavom Metalca već u prvom poluvremenu. Obrana Dabrova nije bila na očekivanoj razini, što je dobro koristio Toni Ezgeta, koji je u prvih 30 minuta čak šest puta pogodio mrežu domaćih vratara,Špikića i Črnile, koji su imali na poluvremenu samo dvije obrane i to obje Črnila.

Osim početnog vodstva 1:0 Dabrova, gosti su imali rezultatsku prednost sve do 17. minute, kada je domaćin izjednačio na 8:8. Nakon toga igralo se gol za gol, da bi Varaždinci imali i 13:10, no na odmor se otišlo s prednošću Dabrova 16:15. U redovima GRK Varaždina 1930 najučinkovitiji je bio Bruno Vili Zobec sa 6 golova, a 3 je pridodao Filip Glavaš.

Prvi gol u nastavku postigao je Metalac, Toni Ezgeta sa 7 metara,no Vidaček je svojim trećim golom donio ponovo gol prednosti Dabrovima. Izjednačeno po sistemu go za gol igralo se do 43. minute, kada su gosti stekli dva gola prednosti (18:20), nakon čega je trener varaždinske momčadi Željko Čagalj reagirao s minutom odmora. Međutim, nije pomoglo jer su gosti u 46. minuti, golom Ezgete sa 7 metara, došli i na 3 gola razlike (18:21), a ubrzo su imali i 4 gola prednosti.

S druge strane Dabrovi u napadu nisu realizirali ni čiste prilike. U 50. je golom Puljića koji je skinuo paučinu u desnom gornjem kutu gola Črnile, na semaforu pisalo 19:24, no golom levaka smanjena je prednost na 20:24, a Jadranko Stojanović je golom s linije 6 metara smanjio na 21:24 u 52. minuti. Golom Špruka iz kontre, nakon presječene akcije gostiju u 53. minuti, smanjeno je vodstvo Metalca na 22:25, nakon čega je u napadu gostiju Serzić pogodio vratnicu.

Bruno Levak je mogao iz sedmerca smanjiti na dva gola zaostatka, ali je pogodio gredu. Metalac je povećao predost na 22:26, ali je Bruno Vili Zobec smanjio iz sedmerca na 23:26 u 55. minuti, a u 56. minuti i na 24:26 također iz sedmerca. Zbog trećeg isključenja gostujući igrač Domagoj Potnar tom je prilikom morao napustiti parket. U sljedećem napadu, u 57. minuti, gosti su trećim golom Marka Jurakića otišli na 24:27, poslije čega je trener Željko Čagalj uzeo time out.

U nastavku susreta treći je gol s lijevog krila postigao Tomislav Špruk i smanjio na 25:27, ali je Ante Vukšić vratio na 3 gola razlike, što su gosti zahvaljujući promašajima domaćina uspješno održavali i Dabrovima nanijeli četvtri poraz ovog prvenstva, rezultatom 27:30. kod domaćina Bruno Vili Zobec postigao je 9 golova, a kod gostiju Toni Ezgeta 11.