Poraz seniora Kitro Varaždina protiv Murse, seniorke i dalje savršene

| 13.11.2022. u 10:03h | Objavljeno u Sport

Jučer su seniori Kitro Varaždina gostovali kod vodeće Murse u Superligi u sklopu sedmog kola i upisali uvjerljivi 3:0 poraz.

Utakmica je trajala 69 minuta, a Mursa je svladala varaždinski sastav sa 25:16, 25:21 i 25:12. Iduća dva tjedna, seniore očekuju dva susreta na gostovanju kod Medicinara Trnja. Prvo će 19. studenog u 15:15 igrati susret osmine finala Hrvatskog odbojkaškog kupa Vinka Dobrića, a za dva tjedna ih očekuje i susret 8. kola Superlige protiv istog protivnika.

I dok su seniori upisali poraz, seniorke su jučer slavile na domaćem terenu protiv ekipe Zadra sa 3:1. Nakon što su izgubile prvi set sa 25:21, preostale setove su pobijedile sa 25:21, 25:18 i 25:17. Ovo je šesta pobjeda u šest kola Prve hrvatske odbojkaške lige te su i dalje na prvom mjestu i ujedno jedina ekipa koja još ne zna za poraz u prvenstvu.

Seniorke su već ranije ovog tjedna odigrale svoj susret osmine finala u Hrvatskom odbojkaškom kupu Snježane Ušić gdje su izgubile od Superligaša ENNA Vukovar na domaćem terenu sa 3:1 osvojivši samo prvi set sa 25:23, dok su preostala tri seta izgubile sa 25:22, 25:13 i 25:20.

U sljedećem sedmom kolu Prve hrvatske lige igraju na gostovanju kod HAOK Mladosti II, a utakmica se igra u subotu, 19. studenog, u 17:30 sati.