Bruno Levak bio je najučinkovitiji u varaždinskoj momčadi na večerašnjem susretu Foto: Krešimir Đurić

Poraz GRK Varaždina 1930 u Gorici, bivši Dabar Laljek zabio im 13 golova

| 25.11.2017. u 19:32h | Objavljeno u Sport

U utakmici 9. kola Premijer rukometne lige večeras je u Velikoj Gorici, pred oko 200 gledatelja, domaća Gorica pobijedila GRK Varaždin 1930 rezultatom 35:31, poluvrijeme 18:16. Domaćin je bolje ušao u susret i imao stalno vodstvo, koje je u 18 minuti iznosilo sedam golova prednosti (15:8), ali su do 29 minute Dabrovi su smanjili na 2 gola razlike (18:16).

Ipak, na odmor otišlo s prednošću domaćina od 3 gola (19:16) U nastavku susreta domaćin je stalno imao dva - tri gola prednosti, a u 51. minuti stekli su i četiri gola viška (30:26), a minutu kasnije razlika je bila pet golova za Goricu (31:25). Završilo je na kraju rezultatom 35:31.

Najučinkovitiji kod gostiju bio je Bruno Levak sa 7 golova,a po pet su postigli Bruno Vili Zobec, Tomislav Špruk i Filip Glavaš, dok je kod domaćina Ivan Laljek postigao 13 golova iz 17 udaraca, a po 7 su golova pridodali Ivan Matić i Davor Čavar.

Vratari GRK Varaždina 1930 Špikić i Črnila imali su zajedno 13 obrana, a domaći vratar Sladoljev skupio je 14 obrana. Bio je to treći poraz Dabrova ovog prvenstva, koji će u sljedećem kolu ugostiti zagrebački Metalac.