Poraz Dabrova u Vinkovcima u posljednjem kolu ove godine

| 3.12.2016. u 20:27h | Objavljeno u Sport

Rukometaši GRK Varaždina 1930 pretrpjeli su večeras treći poraz ove sezone, izgubivši u susretu 10. kola Premijer lige u Vinkovicima od domaće Spačve rezultatom 35:28, poluvrijeme 19:17 za domaćina.

Varaždinci su bilje ušli u utakmici i imali vodstvo 4:0 u 6. minuti nadmetanja. Domaćin je u 18. minuti uspio izjednačiti na 10:10,  a šest minuta kasnije Spačava je imala čak šest golova prednosti 17:12, no na poluvrijeme se otišlo s prednošću domaćina od dva gola razlike, rezultatom 19:17.

Dabrovi su u 41. minuti uspjeli izjedančiti rezultat na 24:24, no nakon toga domaćin je postigao šest i primio samo jedan gol, pa je u 51. minuti rezultat na semaforu bio 30:25 za Spačvu. U 55. minuti Varaždinci su uspjeli smanjiti na četiri gola zaostatka, ali to je bilo i sve od Dabrova na večerašnjem susretu, koji je završio sa 7 golova razlike za momčad Spačve.

Najučinkovitiji u varaždinskom sastavu bili su Vedran Huđ s 8 i Marin Šipić sa šest golova. Dabrovi su u jesenskom dijelu sezone ostvarili pet pobjeda dva neriješena i tri poraza te osvojili ukupno 12. bodova. Zbog SP-a u Francuskoj slijedi odmor u Premijer ligi do 11. veljače, kada će GRK Varaždin 1930 ugostiti Poreč.