Kapetan Podravine Nikola Valjak bio je koban za momčad Jalžabeta Foto: Dražen Novosel

Pobjede Varteksa, Podravine i Zadrugara

| 5.3.2017. u 17:10h | Objavljeno u Sport

Danas su odigrane preostale utakmice 16. kola u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Čakovec - Varaždin.

Varteks je bio domaćin Slogi na varaždinskom stadionu Sloboda i pobijedio 2:1., golovima Nježića u 9. minuti i Spasića u 66. minuti nadmeatanja. Pobjedu je u ovom kolu ostvario i vodeći Polet.

U jednom od dva županijska derbija Jalžabet je na svom sportskom centru prema viđenom zaslužio barem bod, ali je na kraju ludbreška Podravina osvojila tri golovima svog kapetana Nikole Valjka, koji je bio strijelac u 39. minuti i u trećoj minutu sudačke nadoknade vremena golom iz kaznenog udarca.

Zadrugar je u drugom županijskom derbiju pobijedio na svom terenu Plitvicu iz Gojanca 3:2. Mario Horvat doveo je goste u vodstvo u 40. minuti, nakon čega su nogometaši iz Hrastovskog golovima Havaića u 45. i  Vugrineca u 58. minuti preokrenuli rezultat.

Plitvica je izjednačila golom Tomašića u 60. minuti, a gol vrijedan tri boda Zadrugaru postigao je Dario Kolak u 88. minuti. Novi Marof je na svom terenu izgubio 3:0 od Poleta, a Nedeljanec je kao domaćin izgubio od Rudara iz Murskog Središća 2:0.