Plivači Baroka na 11. Pomladu u Mariboru osvojili 22 medalje Foto: PK Barok

Plivači Baroka na 11. Pomladu u Mariboru osvojili 22 medalje

| 16.4.2018. u 10:52h | Objavljeno u Sport

Prošle subote održao se 11. međunarodni mitingu “Pomlad” u Mariboru. U konkurenciji 560 natjecatelja iz 6 država nastupili su i natjecatelji varaždinskog Plivačkog kluba Barok. Osvojene su 22 medalje (7 zlatnih, 5 srebrnih i 10 brončanih) sa isplivanih 65 osobnih rekorda.

U A kategoriji posebno su se istaknuli Luka Cvetko s dva prva mjesta - na 100 i 200 m leđno, te s 2. mjestom na 50 m slobodnoi 3. mjestom na 100 m slobodno. Martina Štefinec je ponovno bila odlična s 2 zlata na 50 i 100 m prsno i broncom na 200 m mješovito. Također, Lea Ćelić doplivala je do 2 zlata na 400 m slobodno i 200 m mješovito, te do bronce na 200 m slobodno, što je ujedno A norma za državno prvenstvo.

Mirta Piskač je osvojila 2 medalje, zlato na 200 m prsno i srebro na 100 m prsno, dok je Neven Lončarić osvojio broncu na 200 m slobodno. U B kategoriji, Lovro Pintarić se okitio srebrom na 200 m leptir te je otplivao i A normu za državno prvenstvo. U C kategoriji najuspješniji su bili Luka Štumberger s osvojenim 3. mjestom na 50 m prsno i Anamarija Zavrtnik s osvojenim 2. mjestom na 50 m slobodno (B norma za državno prvenstvo).

U D kategoriji, najviše su nas razveslili Filip Kukec s osvojene 4 medalje i Leona Juriša s 2 medalje. Filip je osvojio srebro na 50 m prsno, te tri bronce, na 50 i 100 m slobodno te 100 m leptir. Leona je osvojila dvije bronce - na 50 m prsno i 200 m slobodno. Za kraj vrijedi istaknuti Nou Stolnik koja je isplivala svoje prvedvije norme za državno prvenstvo, A normu na 100 m prsno i B normu na 200 m prsno.