PK Barok najbolji u Varaždinskim Toplicama na Vodenom lavu

| 12.6.2018. u 18:01h | Objavljeno u Sport

U Varaždinskim Toplicama, održan je 8. međunarodni plivački miting „Vodeni lav“. Varaždinski PK „Barok“ nastupio je s 35 članova koji su u konkurenciji od 364 natjecatelja iz 15 plivačkih klubova (Hrvatske, Slovenije i Srbije), ostvarili izniman uspjeh.

U pojedinačnim disciplinama osvojeno je ukupno 57 medalja, od toga 24 zlatne, 16 srebrnih  i 17 brončanih, te je isplivano 89 osobnih rekorda. U štafetnim utrkama članovi Baroka osvojili su 1. i 2. mjesto, a konačan uspjeh zaokružen je s i s peharom za najbolju ekipu na ovom mitingu.

U A kategoriji izvrsne rezultate ostvarile su Martina Štefinec i Elena Škrapec. Štefinec je osvojila četiri zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 leptir i 50 i 100 prsno, a Škrapec u disciplinama 50 leđno, 50 slobodno, 200 mješovito i 100 slobodno. U istoj kategoriji Noa Stolnik je bila tri puta srebrna: na 50 i 100 prsno i 100 slobodno, a Iva Vresk tri puta brončana - na 50 leptir, te 50 i 100  prsno.

U B kategoriji istaknuo se Lovro Pintarić s dvije zlatne medalje u disciplinama 50 leptir i 50 slobodno, te dvije srebrne medalje na 100 leptir i 100 slobodno. Kod djevojaka, zapažena je bila Katja Balažinec sa osvojene dvije zlatne medalje na 50 i 100 slobodno, te broncom na 100 leđno. Srebrne medalje osvojile su i Dora Jurak na 100 leptir i 200 mješovito i  Tamara Flegar na 100 prsno i 100 slobodno.

U C kategoriji briljirala je Anamarija Zavrtnik  sa 3 zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 slobodno i 200 mješovito, te srebrnom na 50 leptir. Maratonka Nika Dobovičnik bila je zlatna na 100 leptir, srebrna na 100 leđno i brončana na 50 leptir, dok je Petra Švetak pobijedila na 100 prsno. Na 50 prsno je bila druga, a na 200 mješovito treća.

Leona Juriša je uzela dvije brončane medalje, i to u disciplinama 100 leptir i 100 prsno. U istoj kategoriji kod dječaka, odličan je bio Luka Štumberger sa zlatom na 50 i 100 prsno i 100 leđno, te broncom na 50 leptir. Niko Balenta je osvojio dvije srebrne medalje: na 50 i 100 leptir, te brončanu na 50 slobodno.

Filip Kukec je bio drugi na 200 mješovito, a Luka Kokotec treći na 100 leđno. U D kategoriji, zapažene rezultate ostvarila je Sara Marković sa osvojene dvije zlatne medalje u disciplinama 200 mješovito i 100 slobodno, te tri srebrne medalje u disciplinama 50 slobodno i 50 i 100 prsno.

Ivona Jurković je pobijedila na 100 leđno, dok je bila druga na 50 leđno i 100 slobodno. Patricija Švetak je osvojila bronce na 50 leptir i 200 mješovito. Mihael Kolarek osvojio je zlato na 100 slobodno.

Štafetne utrke 4x100 slobodno su bile itekako zanimljive, a u konkurenciji 10 ekipa, članovi Baroka su bili 1. i 2. Štafeta u sastavu: Lovro Pintarić, Sara Marković, Luka Štumberger i Elena Škrapec osvojila je 1. mjesto ,a odmah iza njih plasirala se štafeta u sastavu: Martina Štefinec, Mihael Kolarek, Anamarija Zavrtnik i Niko Balenta.

Čestitke i ostalim natjecateljima Baroka koji su bili na ovom mitingu, te dobro otplivali i poboljšali svoje osobne rekorde, a to su: Hana Ivanković, Greta Šimunec, Elena Balažinec, Bela Mitrović, Franka Lenčić, Anja Mirilović, Davorin Suhanek, Lovro Črnila, Adam Kazić, Sebastian Matas, Andro Šantek, Karlo Kovač, Roko Škrapec, David Hrastovec i Lovro Juretić.