Pet medalja za Hanu Ivanković na Prvenstvu Hrvatske u Rijeci

| 19.12.2023. u 08:50h | Objavljeno u Sport

U Rijeci je od 14. do 17. prosinca održano Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine u 25 metarskim bazenima. Posljednje natjecanje u kalendarskoj godini okupilo je 417 plivača i plivačica iz 38 klubova.

Među njima je bilo i jedanaestero članova varaždinskog Baroka i to Hana Ivanković, Leona Juriša, Rina Rogina, Ana Pitner, Eva Cikač, Maša Manojlović, Lara Đuras, Filip Kukec, Mihael Kolarek, Ivan Šango i Luka Štumberger. Od 37 nastupa isplivano je 30 osobnih rekorda.

Najveći uspjeh ostvarila je Hana Ivanković s 5 osvojenih medalja. Državna je prvakinja na 200 m mješovito u kategoriji juniorki i ml. seniorki, dok je u seniorskoj konkurenciji osvojila srebro. Na 400 m mješovito osvojila je 2. mjesto u konkurenciji juniorki i ml. seniorki.

Luka Štumberger osvojio je 3. mjesto na 100 m leptir u juniorskoj i ml. seniorskoj konkurenciji. Na 200 m leptir i 200 m slobodno ostao je tik do medalje, osvojio je visoko 4. mjesto u kategoriji juniora.

Mihael Kolarek osvojio je 2. mjesto na 200 m slobodno u ml. juniorskoj konkurenciji. Na korak do medalje je bio na 100 m leptir te osvojio 4. mjesto u kategoriji juniora.

Plivači Baroka izborili su i 20 finalnih utrka. Leona Juriša imala je B finale na 100 (12. mjesto u kategoriji juniorki) i 200 m leđno (10. mjesto u kategoriji juniorki).

Ana Pitner isplivala je B finale na 100 (11. mjesto u kategoriji juniorki) i 200 m slobodno (8. mjesto u kategoriji juniorki) i 100 m leđno (11. mjesto u kategoriji juniorki).

Eva Cikač izborila je B finale na 200 m leptir (13. mjesto u kategoriji juniorki), baš kao i Rina Rogina na 400 m mješovito (11. mjesto u kategoriji juniorki) i 400 m slobodno (14. mjesto u kategoriji juniorki).

I Filip Kukec ostvario je B finale na 200 (6. mjesto u kategoriji juniora) i 400 m slobodno (6. mjesto u kategoriji juniora), 50 m prsno (9. mjesto u kategoriji juniora) i 100 m mješovito (5. mjesto u kategoriji juniora)

U štafeti 4x 200 slobodno juniorke Baroka u sastavu Ana Pitner, Rina Rogina, Leona Juriša i Hana Ivanković osvojile su 4. mjesto.