Članovi varaždinskog Atletskog kluba Sloboda

Pet medalja članovima Slobode na PH u štafetama u Zagrebu

| 22.6.2020. u 08:44h | Objavljeno u Sport

U subotu je u Zagrebu održano Prvenstvo Hrvatske u štafetama. Sudjelovalo je više od 150 natjecatelja iz 26 klubova iz cijele Hrvatske. Za varaždinski Atletski klub Sloboda trčalo je 15 natjecatelja odnosno 6 štafeta. Apsolutnu dominaciju pokazale su kadetkinje i kadeti (Stella Jurak, Marko Kušter, Jana Koščak, Roko Farkaš) koji su uvjerljivo pobijedili na mješovitoj štafeti 4×100 m i 4×300 m. Pobjedničko vrijeme štafete 4×100 m je 46,55, a štafete 4×300 m bilo je 2:39,44 što je čak 8 sekundi bolje od drugoplasiranih.

U štafeti 4×200 m već četvrtu godinu zaredom dominiraju varaždinske seniorke (Viktorija Vujović, Klara Koščak, Rahela Leščak, Lucija Pokos). Uvjerljivo su pobijedile s rezultatom 1:41,59 koji je 2 sekunde bolji od rezultata seniorki Atletskog kluba Zagreb koje su osvojile 2. mjesto. Srebrnu medalju osvojila je seniorska mješovita štafeta 4×100 m (Klara Koščak, Karlo Marciuš, Lucija Pokos, Valentino Bečeheli) s rezultatom 44,87.

Brončana medalja je pripala seniorskoj mješovitoj štafeti 4×400 m (Tajana Židov, David Šalamon, Rahela Leščak, Karlo Marciuš) s 3:33,71. Muška štafeta 4×200 m u sastavu Valentino Bečeheli, Gabrijel Stojanović, David Šalamon, Karlo Marciuš zbog ozljede nije uspjela završiti trku.