Detalj s najzanimljivije utakmice večeri Automobil Lončara i momčadi Rale

Odigran i treći natjecateljski dan 37. ZP Varaždina u malom nogometu, Lončaru derbi

| 17.12.2016. u 11:02h | Objavljeno u Sport

Odigran je i treći natjecateljski dan 37. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu u dvorani na Dravi, skraćen doduše, na svega četiri utakmice od planiranih pet, budući da je posljednja između veterana Hudek Trgotransa i Slobode Generali otkazana zbog smrtnog slučaja u obitelji trojice igrača Hudek Trgotransa.

I odigrane četiri ponudile su dosta sadržaja, iako je tek posljednja – ujedno i derbi dana između Automobila Lončar i momčadi Rale – imala dozu neizvjesnosti. Prije toga je naime Auto Florijanić lako izašao na kraj s klincima iz Nogometne šole Zavrč (s dva pogotka Pompera i dva Skupnjaka za konačnih 4:1, počasni je autogol Igora Florijanića u zadnjim sekundama utakmice).

Potom je krapinski veteranski sastav Saluti Bau (Kunštek, Kosernik, Fio, Družinec, Ferček…) bio jednostavno prejak (6:0) za sinoć oslabljeni sastav Sračinca, lani trećeplasirane momčadi Pan kupa, a onda je i seniorska ekipa Hudek Trgotransa iz Biljevca upisala prva treću pobjedu na turniru, osiguravši (najmanje) izravni plasman u osminu finala turnira. Nakon 2:1 protiv Svježih jaja Vuk i 4:0 protiv Kustošije, sada je s visokih 6:1 „stradala“ Baka iz Gojanca.

U ljepotici večeri varaždinski derbi Automobil Lončar – Rale. Na dvostrukog pobjednika Pan kupa i lani finalista krenula je dobro poznata varaždinska škvadra s prezimenjacima Šafarić (Dean na gol crti, Nikola u igri), Jertecom, Mujanovićom, Kresingerom, Golikom i Težakom.

Iako je već u 5. minuti bilo 2:0 za lončarovce, prekrasnim golovima Piskaća i Ribića, nije se Rale predavao. Jertec je iz slobodnog udarca smanjio u 9. minuti i krenula je dalje ravnopravna borba u kojoj su do pogotka mogli i jedni i drugi. Osam minuta prije kraja to je uspjelo drugi put Piskaću, za 3:1, a u predzadnjoj minuti Kovačić je dignuo i na končnih (pre)visokih 4:1.

Danas je na rasporedu i prvi „malonogometni maraton“ na Pan kupu, od 14 sati odigrat će se 12 utakmica, sve tamo do iza 22 sata. Prvi puta ćemo na djelu vidjeti i veterane Videorehe iz Dugog Sela, također i seniore ambicioznih CB Majstora iz Sračinca, a utakmica dana bi trebala biti Art Metali Junajted – Prijatelji (Roberta Murića), u 19:20 sati.

Uz nju, najzanimljivije bi utakmice dana trebale biti Črešnjevo – Optika Kiraly (20 sati) i ŠD Remetinec – Rale (21:20 sati). Podsjećamo, cijena cjelodnevne ulaznice je 15 kuna, a moguće je kupiti i turnirsku za cijeli Pan kup, po cijeni od 100 kuna.