Bronca je za ivanečku ekipu zlatnog sjaja

Odbojkašice ivanečke srednje škole brončane na završnici PH u Poreču

| 28.3.2019. u 09:38h | Objavljeno u Sport

Ženska odbojkaška ekipa Osnovne škole Ivan Kukuljević Sakcinski iz Ivanca vratila se s brončanom medaljom iz Poreča s trodnevne završnice Državnog prvenstva školskih sportskih društava u školskoj godini 2018./2019. na kojemu su nastupile 24 osnovne škole koje su se plasirale na završnicu.

Brončana medalja ima zlatni sjaj jer se Ivanec našao među  velikim odbojkaškim centrima Osijekom i Pulom. Ekipa O.Š. Ivanec u polufinalnoj je  utakmici poražena od O.Š. Pula  s 2:1 u setovima ( 25:21,13:25,13:15), a u utakmici za 3. mjesto pobijedila je O.Š.Meterize iz Šibenika  sa 2:0 u setovima ( 25:22,25:12.) Prvak je ekipa O.Š. Tin Ujević iz Osijeka koja je u finalu svladala O.Š.Veruda iz Pule 2:1.

Za O.Š.Ivan Kukuljević Sakcinski iz Ivanca nastupile su: Tara Ribić,Nikolina Čićek, Leonarda Inkret ,Eva Vinko,Dunja Maria Friščić, Nika Džida ,Marija Dugi,Marijeta Habek,Lara Gotal,Ema Grudenić, Silvija Šoštarić i Saška Brežnjak .Voditelj ekipe bio je Ivan Hrg, a mentor ekipe Kruno Poje.