Varaždinski par Petra Petek (desno) i Ivana Malobabić bio je siguran i u jučerašnjem meču protiv zagrebačke Mladosti

Nova pobjeda stolnotenisačica Varaždina, ovaj put bolje od Mladosti

| 3.12.2017. u 11:20h | Objavljeno u Sport

Osmo kolo ženske stolnoteniske Superlige donijelo je sraz između ekipe Varaždina i instiutucije hrvatskog klupskog stolnog tenisa, ekipe HASTK Mladost iz Zagreba. Najtrofejnija hrvatska ekipa nije uspjela zaustaviti pobjednički niz varaždinskog sastava.

Iako su gošće stigle bez svoje ponajbolje igračice Klare Cakol, prošlotjedne finalistice Memorijala Antun Tova Stipančić, Petra Petek i Ivana Malobabić nisu se opustile, već su sigurnom igrom donijele pobjedu Varaždinkama, uz samo jedan izgubljeni set i to u igri parova.

Ukupni rezultat susreta bio je 4:1. Jedini poraz doživjela je mlada Tena Kovaček koja je izgubila od Tomić  rezultatom 3:0. Susret je otvorila Ivana Malobabić pobjedom protiv Sare Mikac. Nakon poraza Tene Kovaček , Petra Petek pobijedila je, mladu nadu zagrebačkog sastava, četrnaestgodišnju Miu Sćepanović.

Pobjeda uz izgubljeni set varaždinskog para Petek – Malobabić, otvorila je vrata Ivani Malobabić da zaključi ovaj meč još jednom pobjedom, ovaj puta protiv Mirne Tomić. Slijedeći tjedan igrat će se posljednje kolo polusezone, koje Varaždinkama donosi gostovanje kod ekipe Bjelovara. Ekipa Varaždina je i prije posljednjeg kola osigurala je „prezimljavanje“ na drugom mjestu superlige.