Rabuzinovo sunce - trofej namijenjen pobjedniku hrvatskog nogometnog Kupa Foto: Krešimir Đurić

Nogometaši Varaždina "petardom" ostvarili očekivani plasman u 1/16 finala hrvatskog Kupa

| 8.9.2020. u 18:20h | Objavljeno u Sport

Pobjedom u Bjelovaru nad istoimenim trećeligašem rezultatom 5:0, poluvrijeme 4:0, nogometaši Varaždina ostvarili su očekivani plasman u šesnaestinu finala hrvatskog Kupa. Varaždin je došao u vodstvo golom Mehdikhanija u 7. minuti susreta, drugi je gol bio auto gol Marina Renića u 19. minuti, na 3:0 povisio je Ivan Delić u 31. minuti, dok je rezultat prvog poluvremena postavio Jurica Grgec u 37. minuti nadmetanja.

Konačnih 0:5 djelo je Leona Benka u 76. minuti nadmetanja. Susret u Bjelovaru odigran je bez nazočnosti gledatelja. Susret pretkola hrvatskog Kupa sutra će odigrati i drugi županijski predstavnik momčad Ivančice, koja će od 16 sati biti gost četvrtoligaša Ferdinandovca.