Naši kuglači brončani, a kuglačice izborile nedjeljno finale Svjetskog ekipnog prvenstva!

vv | 27.5.2023. u 18:18h | Objavljeno u Sport

Utakmica finala na redu je sutra (28. svibnja) u 11:00 sati u varaždinskoj Areni

Utakmice polufinala,  koje su se danas odigrale u sportskoj dvorani uz Dravu gdje se održava X. Svjetsko ekipno prvenstvo za žene i muškarce., bile su na rauini takvog velikog sportskog događanja.

Dinamična igra naših kuglačica i kuglača, devetke, odlična čišćenja, glasna i vesela publika, domaći teren... sve se poklopilo da naše kuglačice pobijede aktualne svjetske prvakinje Njemice koje su bile veliki favoriti ovog X. Svjetskog ekipnog prvenstva za žene i muškarce. Nažalost, 21 čunj je presudio u korist Austrije pa su naši dečki završili s brončanom medaljom!

Utakmica na 6 staza bila je ponovno dinamična. Valentina Gal, danas briljantna Matea Juričić i Ana Bacan Schneider bile su u prvom bloku igračica. Valentina je s 4:0 i 603:533 sredila Annu Muller kojoj je ovaj put vratila za sve poraze od ove sezone (pobjedu na Svjetskom kupu u Rijeci i Ligi prvaka). Matea je danas  odigrala odličnu utakmicu i s rezultatom 652 dovela do velike prednosti u čunjevima i setovima, a J.S. Bacher kraj Matee nije imala šanse za set, a kamoli za nešto više. Jedini otpor od strane Njemica pružala je Celine Zenker koja je upisala poen na stranu Njemica  protiv Ane Ban Schneider rezultatom 607:579 i 2:2 u setovima.

U drugi blok smo ušli s prednošću od 2:1 i malo više od 100 čunjeva.  Nataša Ravnić (zamjena Paula Polanšćak) , Venesa Bogdanović i Amela Nicol Imširović (zamjena Sara Pejak)  odigrale su odlično. Držale su prednost u čunjevima do kraja, a poen na stranu Hrvatske upisala je Venesa Bogdanović s 4:0 i 625:588 protiv njemačke kombinacije S. Seits/S. Sellner. Nataša Ravnić/Paula Polanšćak završile su nastup rezultatom 601:643 u korist A. Dolheimer, a Amela Nicol Imširović i Sara Pejak s 1.5:2.5 i 616:629 u korist A. Bimber.

U konačnici rezultat utakmice je 2:0 za Hrvatsku, 3676:3594 što znači finale Svjetskog prvenstva. Utakmica finala na redu je sutra (28. svibnja) u 11:00 sati, a može se pratiti uživo na Sportskoj televiziji!.

Nakon završene utakmice žena, slijedila je utakmica Austrija – Hrvatska. Utakmica je malo reći bila infarktna. Iz seta u set na semaforu se mijenjao rezultat, čas u korist Austrije, čas u korist Hrvatske. Naši igrači borili su se do samoga kraja, ali sreća je više bila na strani Austrije i tek s ukupno 21 čunjem prednosti su prošli u finale, a naši dečki su ostali brončani.

Matthias Zatschkowitsch - Branko Manev  0:1 (1.5:2,5, 654:657), Martin Rathmayer – Nikola Muše 0:1 (2:2, 628:633), Lukas Huber – Alen Kujundžić 1:0 (4:0, 708:652), Martin Janits – Luka Bolanča 1:0 (2:2, 623:609), Philipp Vsetecka – Hrvoje Marinović 0:1 (2:2, 660:683), Lukas Temistokle – Bojan Vlakevski 0:1 (651:669).

Utakmica je završila 4:4, a u korist Austrije s 3924:3903!