Nakon šest utakmica bez pobjednika, Varaždin danas na svom stadionu izgubio od Lokomotive Foto: Krešimir Đurić

| 13.4.2024. u 18:41h | Objavljeno u Sport

Kraj susreta Lokomotiva je pobijedila 2:0, golovima na kraju i na početku drugog dijela, a strijelci su bili Goričan u 43. i Šego u 48. minuti. Varaždin je u periodu od 63. do 65. minute imao četiri dobre prilike, ali mreža Čavline ostala je netaknuta.

Udarac Poldrugača s 18 metara Čavlina vrhom prstiju skreće u korner.

Najmanje tri minute sudačke nadoknade vremena.

U 87. minuti korner za Lokomotivu s lijeve strane, deveti korner za goste.

U 85. minuti kod gostiju umjesto Mudražije i Smakaja na terenu su Fetai u Bubanja.

U 84. minuti opomenut je Čop.

U 82. minuti dobra akcija Lokomotie proboj po lijevoj strani, lopta po zemlji u sredinu kaznenog prostora za Krivaka, koji puca, ali Ba blokira udarac i loptu skreće u korner.

U 78. minuti umjesto Šege na terenu je Mištrafović.

U 78. minuti novi korner sada s lijeve strane.

U 77. minuti udarac Goričana s 20 metara lijevo iskosa, korner za goste s desne strane.

U 71. minuti korner za Lokomotivu s lijeve strane.

U 67. minuti izmjena kod gostiju, umjesto Canjuge na terenu je Krivak.

U 65. minuti Lusavec je pucao s 20 metara Čavlina hvata loptu koja je išla u njegovu lijevu stranu gola.

U 65. minuti nakon ubačaja s desne strane Domjanić šalje loptu zamalo pored gola.

U 64. kormer za Varaždin s desne strane, glavom puca Gudelj, netko je od igrača Lokomotive s gol linije izbacio loptu u polje.

U 63. minuti Šego pred golom pronalazi Gudelja, koji puca iz prve, ali Čavlina brani. Korner za Varaždin s lijeve strane.

U 60. minuti tri izmjene kod Varaždina, umjesto Dabre, Mitrovskog i Vukčevića na terenu su Domjanić, Gudelj i Škaričić.

U 58. minuti udarac Poldrugača s 25 metara, bez opasnosti po gol Čavline.

U 55. minuti ubačaj s desne strane Dabro sa 7 metara glavom šalje loptu prema golu, Čavlina hvata loptu.

U 51. minuti Šego s lijeve strane, s ruba kaznenog prostora pogađa gredu gola Čavline.

U 48. minuti korner za Lokomotivu s lijeve strane. Korner je izveo Mudražija,  a pred golom je Šego u želji da izbije loptu nespretno zahvatio i skrenuo prema svom golu. Zelenika se bacio i izbacio loptu, ali je sudac Lovrić pokazao da je lopta prošla gol liniju. U 49. minuti 2:0 za Lokomotivu.

Počelo je drugo poluvrijeme s po jednom izmjenom na obje strane. Kod Varaždina Poldrugač umjesto Belcara, kod Lokomotive Matić umjesto Žilinskog.

Kraj prvog polivremena, Lokomotiva koja je ostavila bolji dojam ima prednost od 1:0, golom Goričana u 43. minuti. U prvih 45 minuta Varaždin je imao 48 posto posjed loptem jedan udarac prema golu, niti jedan u okvir gola te jedan korner. Lokomotiva je imala 6 udaraca prema golu, tri u okvir gola i dva kornera.

Prva minuta nadoknade, opomenut je postonjski, zbog prekršaja nad Goričanom pred golom zelenike.

Dvije minute sudačke nadoknade vremena.

Od 43. minute Lokomotiva vodi 1:0, a strijelac je bio Goričan. Primio je loptu na sredini terena Varaždina s lijeve strane napada, došao na 20-tak metara i pucao po zemlji, s time da se prilikom udarca poskliznuo i pao na travu, no njegova je lopta bila precizna i završila u desnom sdonjem kutu gola Zelenike.

U 41. minuti udarac Mitrovskog sa 17 metara, korner s lijeve strane.

U 38. minuti dobra akcija Varaždina po lijevoj strani, ubačaj Šege završava u rukama Čavline.

U  37. minuti korner za Lokomotivu s lijeve strane.

U 32. minuti opomenut je Mudražija zbog prekršaja nad Mitrovskim na sredini terena.

U 31. minuti korner za Lokomotivu s lijeve strane, izveo ga je Mudržija, Zelenika izboksao loptu.

U 30. minuti nakon odbijene lopte od obrane Varaždina, Mersinaj na 7 metara loptu šalje zamalo iznad gola.

U 27. minuti nakon ubačaja s desne strane Čop je s pet metara ooucao glavom točno u Zeleniku na gol liniji, koji je uhvatio loptu.

U 26. minuti nastavljena je utakmica.

U 25. minuti sudac Lovrić označio je prekid utakmice, kako bi se igrači obje momčadi osvježili kod svojih klupa. U Varaždinu je trenutačno 26 Celzijevih stupnjeva.

U 23. minuti ubačaj Mudražije s lijeve strane iz slobodnog udarca kod aut linije pred kaznenim prostorom Varaždina na prvu stativu, Čop je pokušao pucati glavom na prvojn stativi,lopta odlazi preko gola.

U 20. minuti prva izmjena i to kod Lokomotive, zbog ozljede teren je napustio Šotiček, a ušao Goričan.

U 17. minuti udarac Bartoleca s desne strane s oko 20 metara točno u dobro postavljenog Zeleniku.

U tijeku je 12. minuta, bez opasnosti pred golovima do sada, Lokomotiva je visoko napala Varaždin.

Počela je utakmica, Lokomotiva je krenula sa centra.

Varaždin je utakmicu počeo u plavim dresovima u sastavu: Zelenika, Ba, Postonjski, Belcar, Šego, Lusavec, Mitrovski, Vukčević, dabro, Boršić i Jelenić. Na klupi su Silić, Nekić, Poldrugač, Drožđek, Vuk, Mištrafović, Marina, Gudelj, Škaričić, Domjanić i Vukušić.

Lokomotiva je počela i crvenim dresovima u sastavu: Čavlina, Leovac, Mersinaj, Mudražija, Čop, Marić, Smakaj, Šotiček, Bartolec, Žilinski, Canjuga.

Sudac je Zdenko Lovrić iz Đakova, a pomoćnici su mu Kristijan Novisel iz Gata i Deni Grofelnik iz Đakova, dok je četvrti sudac Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca. VAR sudac je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, a asistent mu je sugrađanin Vedran Đurak.

U sklopu 30. kola SuperSport HNL momčad Varaždina je danas od 16 sati i 50 minuta na svom stadionu domaćin Lokomotivi. Posljednjih šest međusobnih susreta završilo je bez pobjednika, hoće li i današnji ogled?