Matija Meštrić

Matija Meštrić državni prvak na prvenstvu brdskog biciklizma XCO u Svetom Martinu na Muri

| 13.7.2020. u 10:48h | Objavljeno u Sport

U nedjelju se u Svetom Martinu na Muri održalo nacionalno prvenstvo u XCO cross brdskom biciklizmu u organizaciji Biciklističkog kluba Mura Avantura. Predan rad pod palicom Radoslava Rogine još jednom je urodio plodom te je Matija Meštrićm, rodom iz Presečnog, obranio titulu državnog prvaka treću godinu zaredom u kategorili Elit/U23.

Od samog starta, Matija je nametnuo svoj tempo i odvojio se od ostalih natjecatelja, napravio razliku u prva dva kruga te ju još malo povećao kako je utrka odmicala kraju. Prolaskom kroz cilj je Meštrić stvorio nešto više od 2 minute prednosti (1:27:49.45), odnosno 2 minute i 22 sekunde, ispred drugoplasiranog Silvije Tomaca (1:30:12.14).

Osim Meštrića koji je nastupio za Biciklistički klub Maraton Beciklin iz Novog Marofa, nastupili su i natjecatelji iz Brdsko biciklističkog kluba Asi VaraždinBiciklističkog akademskog sportskog kluba Vinice. Za BBK Asi, Vanja Šomođi je osvojio peto mjesto u kategoriji Veterana A, dok su Denis Bogović i Patrik Bogović osvojili treće i peto mjesto u kategoriji Sport. Za BASK Vinicu, Toma Štimec Protrka je osvojio drugo mjesto u kategoriji U7 za muške, Benjamin Ian Šipek, Vinko Hrgar i Roko Kužnar su osvojili redom drugo, peto i šesto mjesto u kategoriji U9 za muške, Marin Kužnar i Noel Mikulan su ostvarili šesto i sedmo mjesto u kategoriji U11 za muške, Sara Spevan je ostvarila četvrto mjesto u kategoriji U11 za žene, dok je Lea Spevan ostvarila šesto mjesto u kategoriji U13 za žene.