Matija Meštrić Foto: Biker portal

Matija Meštrić državni prvak MTB XCO-a za 2018. u najjačoj Elite kategoriji

| 24.7.2018. u 10:13h | Objavljeno u Sport

Na nacionalnom prvenstvu MTB XCO u Cross Country olimpijskoj disciplini u mjestu Otok na Vučjoj stazi, koje se održalo u nedjelju 22. srpnja, odlične rezultate su ubilježili članovi Biciklističkog kluba Maraton Beciklina iz Novog Marofa, dok je pobjedu je u najjačoj kategoriji Elite uzeo Matija Meštrić.

Meštrić je naslov osvojio s vremenom 1:34:46, a prvi do njega je bio Anthony Bilić (Adrenalina Giant MTB Team) koji je Meštrićom zaostao za više od pet minuta (5:05). Osim Matije, u kategoriji Elite je nastupio i mlađi brat Josip Meštrić, ali nije uspio završiti utrku.

U kategoriji juniora, Timotej Kocen je osvojio četvrto mjesto mjesto s vremenom 1:05:55, a za pobjednikom Rokom Fržopom (BBK Orlov krug) (58:53) je zaostao 7:02, dok je u istoj kategoriji nastupio i Mirko Budimlić koji je ostvario sedmo mjesto s vremenom 1:11:22 i zaostatkom 12:29.

U kategoriji U-13, David Hublin Ivanušić (19:52) je ostvario peto mjesto, a za pobjednikom Erikom Vorkapićom (BK Grobnik) (18:07) je zaostao za 1:45.