Martin Vugrinec ostvario najbolje plasmane u IDM-u i došao na 3. mjesto

Dva druga mjesta osvojio je novomarofski motociklist Martin Vugrinec na svojoj Yamahi, kao član Unior Racing Teama, na današnje dvije utrke Otvorenog prvenstva Njemačke, koje su vožene na stazi u njemačkom Schleizu, a što je bila peta od osam ovogodišnjih postaja IDM-a.

U izuzetno jakoj konkurenciji u klasi Supersport 600 Vugrinec je u prvcu utrku koja je održana u 10 sati i 40 minuta startao s osme pozicije,a završio kao drugi iza njemačkog vozača Luca Grunwalda, dok je u drugoj utrci koja je vožena od 14 sati i 40 minuta Vugrinec bio vodeći dva zavoja prije kraja,ali je prvo mjesto izgubio u posljednjem zavoju te je završio kao drugi, dok je pobijedio njemački vozač Max Enderlein također na Yamahi.

S ova dva, današnja najbolja plasmana u IDM-u, Vugrinec je sa četvrtog došao na treće mjesto u ukupnom poretku IDM-a u klasi Supersport 600, s 81 bodom, deset manje od drugoplasiranog, dok vodeći ima 131 bod. Sljedeće dvije utrke IDM-a Vugrinec će voziti na stazi Autodrom Most u Češkoj, a nakon toga nastupit će na utrci Alpe Adria prvenstva na riječkom Grobniku.