Klara Dvorski na spustu u Ljubljani

Maja Štimac pobijedila na Europskom pokalu u sprintu na divljim vodama

| 8.4.2018. u 15:15h | Objavljeno u Sport

Članovi varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na više natjecanja. Na Europskom pokalu u sprintu na divljim vodama koji je održan jučer u Skoplju u sastavu reprezentacije Hrvatske nastupila je Maja Štimac i pobijedila u kajaku jednosjedu. Na natjecanju je nastupilo 70 natjecatelja iz 13 država. Danas je nastupila na 50. slalomu IKAS u Skoplju i plasirala se u finalnu vožnju.

Mlađi natjecatelji nastupili su na spust utrci od Medvoda do Tacena u Ljubljani. Na stazi dužine 4,9 kilometara rijekom Savom u konkurenciji 80 natjecatelja iz Slovenije, Austrije i Hrvatske, u kategoriji starijih kadetkinja Klara Dvorski zauzela je drugo mjesto u kajaku jednosjedu. U kategoriji mlađih kadeta u kajaku Lovro Kukec bio je 6., a junior Nikola Novosel zauzeo je 10. mjesto.

Braća Katja i Roko Bengeri s reprezentacijom Hrvatske bili su na pripremama u Bratislavi gdje će se u kolovozu održati Europsko prvenstvo u slalomu za juniore.