Kristijan Đurasek Foto: UAE Team Emirates

Kristijan Đurasek 40. na Tour de Franceu, nadmašio svoj najbolji rezultat

| 29.7.2018. u 20:18h | Objavljeno u Sport

Nakon odustajanja Roberta Kišerlovskog, jedini Hrvat na Tour de Franceu, varaždinski biciklist Kristijan Đurasek, došao je do svojeg najboljeg rezultata na ovoj najpoznatijoj biciklističkoj utrci na svijetu, osvojivši 40. mjesto čime je nadmašio svoj najbolji plasman do sada iz 2014. godine kada je bio 46.

Na današnjoj 21. i posljednjoj etapi Tour de Francea je ostvario 63. mjesto pritom ostvarivši vrijeme pobjednika etape Norvežanina Aleksandra Kristoffa (2:46:36). Ukupni pobjednik utrke je na kraju bio Britanac Thomas Geraint koji je utrku završio za 83:17:13, dok je Đurasek zaostao za pobjednikom za 1:48:06.

U poretku brdskih etapa, završio je na 31. mjestu, a njegova momčad UAE Team Emirates je završila na 11. mjestu od 22 momčadi, dok je kapetan ekipe, Irac Daniel Martin, završio utrku na devetom mjestu s 9:05 zaostatkom.

Ovo je Đuraseku bio već peti nastup na Tour de Franceu, a prvi puta je nastupio 2014.