Koka u drami sedmeraca prošla u četvrtfinale Kupa Hrvatske

| 23.2.2023. u 07:58h | Objavljeno u Sport

Iako se očekivalo da će Koka na gostovanju kod drugoligaša Rudara iz Labina lakše doći do pobjede u osmini finala i prolaska u četvrtfinale Kupa Hrvatske, varaždinskom sastavu je to pošlo za rukom tek nakon sedmeraca.

Utakmica je bila izjednačena svih 60 minuta, ali je domaćin u samoj završnici imao vodstvo i bio je bliži prolasku u osmini finala. Koka je ipak došla do izjednačenja u posljednjoj minuti regularnog dijela susreta kada je Jana Markulinčić zabila izjednačujući gol za 24:24 i time izborila za varaždinski raspucavanje sa sedam metara.

Srećom, Koka je nakon lutrije izvođenja sedmeraca, na kraju ipak slavila pobjedu i izborila mjesto među osam najboljih ekipa pored Bjelovara, Lokomotive, Zameta, Dugog Sela 55, Trogira 58, Podravke Vegete i Dalmatinke.

Najbolja u redovima Koke je bila Sara Rogina sa devet golova, Ines Pifar je zabila sedam golova, dok je junakinja Jana Markulinčić zabila četiri gola.