Karlo Hajdinjak srebrni, a Anamaria Cmrečak brončana na PH u Zagrebu

Na ovogodišnjem ljetnom Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine, koje se održalo u Zagrebu na bazenu Mladost, nastupilo je 310 plivačica i plivača iz 33 hrvatska kluba. Dva predstavnika Plivačkog kluba Varaždin Anamaria Cmrečak i Karlo Hajdinjak ostvarili su fantastične rezultate.

Karlo Hajdinjak (junior) je u jutarnjim kvalifikacijama na 50 prsno, sa rezultatom 31,29, što je ujedno bio i njegov osobni rekord, izborio A finale. Taj je rezultat ponovno popravio u poslijepodnevnom finalu te je sa isplivanim rezultatom 31,00 osvojio srebrnu medalju. U disciplini 200 prsno Karlo je izborio B finale i na kraju zauzeo 13.mjesto među juniorima.

Anamaria Cmrečak (mlađa juniorka) je sa fantastičnim nastupom u kvalifikacijama na 200 prsno (rezultat 2.52,44 i osobni rekord) izborila A finale i na kraju osvojila brončanu medalju. Osim toga, izborila je i B finale u disciplini 100 prsno, gdje je sa isplivanim osobnim rekordom 1.21,30 zauzela 10.mjesto među mlađim juniorkama.