Karlo Hajdinjak na PH brončani na 100 prsno s osobnim rekordom

| 24.7.2016. u 22:26h | Objavljeno u Sport

U Zagrebu, na novom plivalištu na Sveticama, od 21. do 24. srpnja, održano je prvenstvo Hrvatske u plivanju. Okupilo se oko 500-tinjak najboljih plivačica i plivača, iz ukupno 32 hrvatska kluba.Kadeti Plivačkog kluba Varaždin, Karlo Hajdinjak, Jakov Igrec i Lovro Pintarić, ostvarili su odlične rezultate.

Karlo Hajdinjak je osvojio svoju prvu medalju na prvenstvu Hrvatske, što je ujedno i prva medalja za PK Varaždin na nivou države. Karlo je sa isplivanim osobnim rekordom bio brončani na 100 prsno. Na 200 prsno zauzeo je visoko peto mjesto, a istaknuo se i sa 100 slobodno gdje je prvi puta isplivao ispod minute (59,24). Na 200 mješovito zauzeo je 13.mjesto i na 100 delfin 15.mjesto. U svim disciplinama je isplivao osobne rekorde.

Jakov Igrec je nastupio je četiri discipline i također u svima isplivao osobne rekorde. Zauzeo je 12.mjesto na 200 delfin, 15.mjesto na 400 mješovito, 17.mjesto na 400 slobodno te 26.mjesto na 200 mješovito.

Lovro Pintarić je nastupio na 200 delfin i u kategoriji s godinu dana starijim plivačima zauzeo 19.mjesto. Ovim natjecanjem PK Varaždin veoma uspješno završava sezonu i slijedi pauza do 9.mjeseca.