Katja Bengeri osvojila četvrto mjesto u disciplini kanu jednosjed Foto: KKK Varteks

Kajakaši Varteksa nastupili na utrkama u Flattachu i Augsburgu

| 4.7.2016. u 08:49h | Objavljeno u Sport

Članovi Kajak kanu kluba Varteks Katja Bengeri Maja Štimac, nastupili su na utrkama Europskog kupa u slalomu za mlađe dobne kategorije koja su održana u Flattachu, Austriji i Augsburgu, Njemačkoj.

U Flattachu je održana treća utrka slaloma gdje su varaždinske kajakašice nastupile u sklopu hrvatske reprezentacije. U kajaku jednosjedu Katja Bengeri zauzela je 19. mjesto, dok je Maja Štimac u istoj disciplini završila na 22. mjestuKatja Bengeri vozila je slalom i u disciplini kanu jednosjed gdje se plasirala na sedmo mjesto, te se uvrstila u finale, gdje je osvojila odlično četvrto mjesto.

U Augsburgu su održane četvrta i peta utrka slaloma. Na četvrtoj utrci u kajaku jednosjedu Katja Bengeri zauzela je 21. mjesto, dok je Maja Štimac završila na 32. mjestu. Na petoj utrci slaloma u kajaku jednosjedu Katja Bengeri zauzela je 25. mjesto te, dok je Maja Štimac završila na 22. mjestu.