Kadetska medalja za Karla Peteka na Prvenstvu Hrvatske u Zadru

| 23.2.2024. u 16:30h | Objavljeno u Sport

U Zadru je 17. i 18. veljače održano zimsko Prvenstvo Hrvatske u plivanju za kadete, koje je okupilo 280 najboljih plivača i plivačica u kadetskom uzrastu iz 40 hrvatskih klubova.

Među najboljim kadetima u Hrvatskoj natjecali su se i plivači Baroka: Eva Đurasek, Ena Novoselec, Tina Rogina, Jan Peremin, Lovro Čalopa, Karlo Petek, Nataniel Vukovac i Aleksandar Fic.

Svi predstavnici Baroka poboljšali su svoja vremena, te isplivali osobne rekorde.

Najuspješniji plivač Baroka bio je Karlo Petek osvojivši srebrnu medalju na 100m slobodno. Ostvario je zapažene rezultate i u disciplinama 50m leptir u kojoj je zauzeo 4. mjesto, 50m slobodno s osvojenim 5. mjestom, te na 100m leptir gdje je bio 6.

Isplivani rezultati u pojedinačnim utrkama bodovali su se za višeboj i prva tri mjesta nagrađivala su se peharima. U višeboju leptir zauzeo je 2. mjesto (zbroj bodova osvojenih u disciplinama 400m slobodno, 200m mješovito, 100m leptir i 50m leptir), a u višeboju slobodno 3. mjesto (zbroj bodova osvojenih u disciplinama 400m slobodno, 200m mješovito, 100m slobodno, 50m slobodno).

Muška štafeta 4x50 slobodno u sastavu Nataniel Vukovac, Aleksandar Fic, Lovro Čalopa i Karlo Petek je u izuzetno borbenoj utrci zauzela 9. mjesto u konkurenciji 21 plivačkog kluba.

Na listi uspješnosti klubova, članovi PK Barok zauzeli su 18. mjesto.