Članovi varaždinskog Baroka na PH u Zagrebu

Kadeti varaždinskog Baroka uspješni na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu

| 24.7.2018. u 08:20h | Objavljeno u Sport

U Zagrebu je održano Ljetno kadetsko Prvenstvo Hrvatske u plivanju. U konkurenciji 240 natjecatelja iz 31 kluba, nastupilo je i 11 plivačica i plivača varaždinskog PK Barok.

Bio je ovo do sada najveći broj natjecatelja Baroka na jednom prvenstvu, a uvjet nastupa bilo je ostvarenje zadanih normi Hrvatskog plivačkog saveza.

Kod djevojaka, najviše se istaknula Anamarija Zavrtnik sa 6. mjestom u najzahtjevnijoj disciplini – 400 mješovito, dok je kod plivača najbolji bio Luka Štumberger s 8. mjestom na 100 prsno i 10. mjestima na 200 i 400 mješovito.

Također treba spomenuti štafetu 4x100 mješovito mix (2 plivačice i 2 plivača) koja je u konkurenciji 19 štafeta osvojila sjajno 7. mjesto. U štafeti su nastupili Leona Juriša, Luka Štumberger, Niko Balenta i Anamarija Zavrtnik.

Od ukupno 46 starteva, mladi „Barokovci“ ostvarili su 32 osobna rekorda, a veliki su uspjeh ostvarili u ekipnom plasmanu, gdje su zauzeli 9. mjesto u konkurenciji 31 ekipe. 