Juniori Varaždina boljim izvođenjem jedanaesteraca s 5:3 pobijedili Dinamo i osvojili Kup Hrvatske

| 25.5.2022. u 19:58h | Objavljeno u Sport

Juniori Varaždina osvajači su Kupa Hrvatske. U finalnoj utakmici koja je odigrana danas poslijepodne na stadionu drugoligaša u Dugopolju, momčad Varaždina je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedila Dinamo rezultatom 5:3.

Nakon 90 minuta susreta rezultat je bio 2:2, pri čemu su strijelci za Varaždin bili Vugrinec u 20. minuti s bijele točke i Havojić u 50. minuti, dok je oba gola za Dinamo postigao Barišić u 25. minuti i 58. minuti iz kaznenog udarca.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca u prvoj seriji Vugrinec je loptu uputio preko gola, dok je Barišić pogodio za Dinamo. U drugoj seriji udarac Bloudeka vratar Zadro je obranio, dok je Sučić loptu poslao pored vratnice. U trećoj seriji Bujan je bio siguran realizator za Varaždin, dok je udarac Brekala vratar Šteko obranio.

U četvrtoj seriji Belcar je bio precizan za Varaždin, dok je Braun koji je bio izvođač za Dinamo loptu poslao u ruke Šteke, pokušavši izvesti "panenku".

Posljednju, petu seriju Niko Ocvirek zaključio je pogotkom i slavlje Varaždina moglo je početi.