Jelena Sekelj iz SRD 315 Sjeverozapad šesta na Dalmacija Ultra Trailu

| 28.10.2016. u 14:53h | Objavljeno u Sport

Na prvom izdanju Dalmacija Ultra Traila među 350 natjecatelja iz cijeloga svijeta uspješno su nastupili i članovi varaždinskog kluba SRD 315 Sjeverozapad.

Nino Vinković uspješno je debitirao na utrci od 165 km (38. u muškoj kategoriji), dok je Jelena Sekelj, kojoj je ovo već druga utrka od 100 milja u ovoj godini, završila kao 6. među ženama.

Osim prestižne utrke na 100 milja (165 km) trkači su na Dalmacija ultra trailu mogli nastupiti i na tri kraće distance: utrci na 110km koja je startala iz tvrđave na Klisu, one na 60 km sa startom u Baškoj Vodi i najkraćoj utrci na 20 km koja je kretala iz Dugog Rata.

Ana Hrašč debitirala je na utrci duljine 60km kao 28. među ženama. U muškoj konkurenciji od naših predstavnika Marko Dugandžić bio je 37., a Vanja Šomođi osvojio je 54.mjesto.

Od Varaždinaca nastupili su još Igor Varga na 165 km, Dejan Štrlek na 60km te Ana Maria Lach i Marko Krklec na 20 km.

Nakon prvog izdanja Dalmacija ultra trail utrke dojmovi svih natjecatelja, bili su jedinstveni: ovo je iznimno lijepa, ali i iznimno teška utrka koja po svojoj raznolikosti, tehničkoj zahtjevnosti i izvrsnoj organizaciji zaslužuje mjesto među najboljim europskim i svjetskim ultra trail utrkama.