Ivanušcu svih 90 minuta u preokretu protiv Nigerije

| 24.10.2015. u 07:31h | Objavljeno u Sport

Hrvatska nogometna reprezentacija, u čijim redovima se nalaze Ljubešćanac Luka Ivanušec i Varaždinac Neven Đurasek, je na U-17 Svjetskom prvenstvu u Čileu izborila osminu finala pobjedom 2:1 protiv svjetskih prvaka Nigerije.

Ipak, nije sve najbolje krenulo za hrvatsku reprezentaciju te su morali stizati prednost Nigerije od 20. minute kada je gol zabio Victor Osimhen izbjegavši zaleđe prevario golmana te pogodio praznu mrežu. Preokret Hrvatske kreće od 50. minute kada Josip Brekalo pogađa za 1:1 na dodavanje kapetana Nikole More, a konačnih 2:1 postavlja Karlo Majić u 54. minuti nakon velike pogreške obrane Nigerije.

Luka Ivanušec je odigrao svih 90. minuta za hrvatsku reprezentaciju, dok je Neven Đurasek ušao u igru s klupe u 74. minuti umjesto Marka Đire. Hrvatska se tako plasirala u osminu finala koji će se igrati 29. listopada, a gdje ih čeka poraženi iz susreta Njemačka-Meksiko.