Istok Rodeš ostvario dvije pobjede na FIS slalomskim utrkama u Kranjskoj Gori

Istok Rodeš na postolju Istok Rodeš na postolju Foto: HSS

Dugu pauzu do sljedeće utrke Svjetskog kupa, varaždinski skijaš Istok Rodeš je iskoristio za nastup na dvije FIS slalomske utrke u Kranjskoj Gori gdje je u oba navrata osvojio prvo mjesto. Obje utrke je osvojio dominantno s preko jedne sekunde prednosti ispred konkurencije.

U prvoj utrci 1. veljače je osvojio prvo mjesto s vremenom 1:27.08, što je bila prednost od 1.04 sekunde ispred drugoplasiranog Austrijanca Moritza Opetnika (1:28.12), dok je u drugoj utrci 2. veljače bio još bolji osvojivši prvo mjesto s vremenom 1:33.36 što je bila prednost od 1.87 sekunde ispred Austrijanca Cristopha Meissla (1:35.23).

S obzirom na slabije predstave u Svjetskom kupu u zadnje vrijeme, možda će ovo vratiti samopouzdanje Rodešu u idućim utrkama. Iduća postaja Svjestskog kupa je u Francuskoj u Chamonixu 8. i 9. veljače kada će se održati utrke slaloma i paralelnog veleslaloma.