Istok Rodeš do 30. i 34. mjesta u Val Gardeni

| 1.12.2015. u 08:22h | Objavljeno u Sport

Krenula je sezona alpskog skijanja i za Varaždinca Istoka Rodeša koji je jučer nastupio u Italiji na dvije FIS-ove superveleslalomske utrke u Val Gardeni.

U prvoj utrci je ulovio 34. mjesto s vremenom 1:42.83 što je bio zaostatak od +4.52 sekunde za pobjednikom Christianom Walderom iz Austrije. U drugoj utrci je ostvario bolji rezultat, ali i bolje vrijeme, osvojivši 30. mjesto s vremenom 1:42.53 što je bio zaostatak od +3.80 sekundi za Austrijancem Fredericom Bertholdom.

Ranije u studenom je nastupio na nacionalnim juniorskim veleslalomskim utrkama u Italiji u Soldi gdje je zauzeo odlično šesto i drugo mjesto, a nešto kasnije je također nastupio na slalomskoj utrci u austrijskom Mittersill Pass Thurnu gdje je zauzeo 31. mjesto.