Igračice OŠ Sveti Đurđ postale školske državne prvakinje u futsalu Foto: OŠ Sveti Đurđ

Igračice OŠ Sveti Đurđ postale školske državne prvakinje u futsalu

| 27.4.2018. u 12:33h | Objavljeno u Sport

U Poreču je od 22. do 24. travnja održana završnica Državnog prvenstva školskih sportskih društava za školsku godinu 2017./2018. Školska sportska društva su se natjecala u futsalu, rukomet, košarci, odbojci, šahu, stolnom tenisu i badmintonu.

Na završnici prvenstva u futsalu za djevojčice sudjelovala je ženska ekipa Osnovne škole Sveti Đurđ, koja je pod mentorstvom učiteljica Tamare Sušec i Petre Terzić osvojila prvo mjesto.

U grupnoj fazi prvenstva su upisali dvije pobjede iz dva susreta te su svladali ekipu Gradišta 2:0, a ekipu Mladosti iz Pazina 3:2. U polufinalu su svladali ekipu Eugena Kumičića iz Velike Gorice s 3:0, a u finalu su bili bolji od ekipe Brenuma iz OŠ Župe dubrovačke s 2:0.

Učenicama je od strane Hrvatskog školskog sportskog saveza dodijeljeno priznanje za postignut uspjeh na završnici prvenstva.