Igor Postonjski golom s 11 metara Varaždinu donio tri boda protiv Gorice Foto: Krešimir Đurić

Igor Postonjski golom s 11 metara Varaždinu donio tri boda protiv Gorice

| 30.9.2023. u 18:54h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice,pobjeda Varaždina 1:0, golom Igora Postonjskog s 11 metara u 26. minuti, Treća pobjeda Varaždina ove sezone. Bila je to utakmica koja je odigrana pred 1683 gledatelja,a u kojoj je Varaždin imao 49 posto posjed lopte, 8 udaraca prema golu od kojih su četiri bila u okvir gola. Gosti su imali 10 udaraca prema golu, od kojih su također četiri bila u okvir gola. Varaždin je imao jedan, a gosti pet kornera.

U četvrtoj minutu nadoknade Domjanić s dva metra nije uspio pogoditi mrežu gola gostiju.

Korner za Varaždin s desne strane.

Druga minuta nadoknade Drožđek puca točno u Banića.

Teren napušta Igor Postonjski, uz snažan pljesak s tribina stadiona, a u igru ulazi Mištrafović.

Četiri minute sudačke nadoknade vremena.

U 89. minuti opomenut je Pršir.

U 88. miniti izmjena kod Gorice, Ilečić je ušao umjesto Mrzljaka.

U 87. minuti Vukčević s 18 metara šalje loptu visoko i daleko od gola.

U tijeku je 84. minuta, u drugom poluvremenu Gorica ima više loptu u nogama i traži izjednačenje, ali i dalje je vodstvo Varaždina od 26. minute,

U 72. uzmjena kod Varaždina umjesto Pilja, koji je ispraćen pljeskom s tribina, ušao je Škaričić.

U 70. minuti dvije izmjene kod Gorice, na terenu su Matavž i Jurić, izašli su Vujnović i Majstorović.

U 68. minuti Štiglec iz slobodnog udarca šalje loptu preko gola.

U 66. minuti izmjene kod Varaždona na terenu su Belcar i Marina, a igru su napustili Elezi i Mitrovski.

U 63. minuti Postonjski iz slobodnog udarca šalje loptu preko gola.

U 62. minuti Zelenika i obrana, točnije Jelenić, spašavali su gol Varaždina.

U 58. minuti dvije izmjene kod gostiju na terenu su Raspopović i Mitrović, a izašli su Munksgaard i Soldo.

U 54. minuti Vujnović puca sa 7 metara, Zelenika brani na gol liniji. Korner za Goricu.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Uoči početka drugog dijela izmjena kod Varaždina, umjesto Brodića na terenu je Domjanić.

Kraj prvih 45 minuta, na odmor se odlazi prednošću Varaždina 1:0, golom Igora Postonjskog u 26. minuti iz kaznenog udarca.

Korner za Goricu s desne strane, nema opasnosti.

Minuta sudačke nadoknade vremena.

U 41. minuti Mrzljak s desetak metara loptu šalje visoko preko gola.

U 34. minuti snažan udarac Elezija sa 18 metara po sredini gol, Banić je boksao loptu.

GOOOOL Igor Postonjski preuzeo je ulogu izvođača s bijele točke, loptu je poslao u desnu a Banića u lijevu stranu negova gola. Varaždin vodi 1:0 od 26. minute.

U 24. minuti Banić je srušio Drožđeka u 16 metara, sudac, koji je bio u neposrednoj blizini, pokazao je na bijelu točku.

U 23. minuti na dodavanje Ndockyta Vujnović sa 18 metara loptu po zemlji šalje pored gola.

U 21. minuti Mrzljak je pucao s oko 18 metara po zemlji, neopasno za Zeleniku.

U 14. minuti po desnoj je strani prošao Vujnović, pucao po zemlji, Zelenika je uhvatio loptu.

U 9. minuti kormer za Goricu s desne strane. Nakon lopte iz kornera upućen je udarac glavom prema golu Zelenike, pred golom igrač Varaždina izbija u polje.

Gorica je počela susret u bijelim dresovima sa sljedećih 11: Banić, Soldo, Ndockyt, Pršir, Munksgaard,Mrzljak, Maloča, Krizmanić, Vujnović, Majstorović, Štiglec.

Varaždin je utakmicu počeo u plavim dresovima u sastavu:Zelenika, Pellumbi, Brodić, Postonjski, Drožđek, Mitrovski, Vukčević,Elezi, Pilj, Boršić i Jelenić.

Sudac je Duje Strukan iz Splita, a pomažu mu Alen Jakšić također iz Splita i Dario Kolarević iz Zagreba. VAR sudac je Ante Čuljak iz Zagreba, a asistent mu je Hrvoje Radić iz Splita.

Na Gradskom stadionu u Varaždinu od 17 sati igra se prva utakmica 10. kola SuperSport HNL između Varaždina i Gorice.