Hrvatska večeras neriješeno s Mađarskom, u četvrtak u četvrtfinalu s Norveškom Foto: Dražen Novosel

Hrvatska večeras neriješeno s Mađarskom, u četvrtak u četvrtfinalu s Norveškom

| 8.8.2023. u 21:05h | Objavljeno u Sport

Na Svjetskom rukometnom prvenstvu, koje se od 2. do 13. ovoga mjeseca igra u četiri hrvatska grada, među kojima je i Varaždin, rukometna reprezentacija Hrvatske večeras je u varaždinskoj Areni odigrala neriješeno s  reprezentacijom Mađarske 28:28, poluvrijeme 15:11 za hrvatsku vrstu.

Najefikasniji u hrvatskoj reprezentaciji, koja je jučerašnjom pobjedom nad Slovenijom osigurala prolaz u četvrtfinale, bio je Marko Bajan s 9 golova, Franko Krstić pridodao je 7 golovam dok je golman Marko Prpić imao 17 obrana. Varaždinski golman Tin Herceg večeras nije ulazio u igru.

U hrvatskoj skupini Portugal je pobijedio Sloveniju rezultatom 28:26.

U drugoj skupini Maroko je bio bolji od Alžira 26:22, dok je Ruanda pobijedila Novi Zeland 44:17.

U nastavku Svjetskog prvenstva Hrvatsku u četvrtak očekuje nastup u četvrtfinalu, gdje će igrati protiv Norveške.